DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ar Iezvanīšanas svētkiem 14. septembrī RTU sāks jauno akadēmisko gadu

14. septembrī plkst. 12.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā pulcēsies jaunie studenti, lai kopā ar universitātes vadību svinīgi sāktu jauno akadēmisko gadu.

2020./2021. akadēmiskajā gadā RTU studijas sāk ap 4500 pirmkursnieku. Viņiem Iezvanīšanas svētki ir īpašs notikums, kas dod iespēju iepazīties ar universitātes un savas fakultātes vadību, pirmo reizi satikt jaunos kursabiedrus, iegūt vērtīgu informāciju par studiju un ārpusstudiju aktivitātēm.

Jaunais akadēmiskais gads šogad RTU sākas vēlāk. Lai studentiem būtu iespēja kvalitatīvi izpildīt visus studiju uzdevumus un laboratorijas darbus, kurus valstī noteiktā Covid-19 ārkārtas stāvokļa dēļ nebija iespējams veikt pavasarī, RTU pagarināja pavasara semestri līdz 14. augustam. Arī jaunajā studiju gadā, reaģējot uz mainīgajiem ārējiem apstākļiem, RTU meklē dažādus risinājumus un piedāvā elastīgākus nosacījumus, lai studentiem tiktu nodrošināta iespēja pilnībā apgūtu nepieciešamo zināšanu un prasmju kopumu. Nodarbības rudens semestrī notiks jauktā režīmā – gan klātienē, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, gan attālināti. Iespēju robežās tiks dota priekšroka klātienes nodarbībām, īpašu uzmanību vēršot uz to, lai vairāk klātienes nodarbību būtu pamatstudiju pirmā kursa studentiem. Rudens semestrī nav stingri noteikts laika posms eksāmenu sesijai, ļaujot fakultātēm elastīgāk plānot nodarbību un eksāmenu laikus, lai studenti atbilstoši izvirzītajām prasībām varētu apgūt semestra studiju vielu un izpildīt nepieciešamos praktiskos darbus, studiju kursa apguves noslēgumā kārtojot pārbaudījumu. Rudens semestris ilgs līdz 31. janvārim.

Jaunajā akadēmiskajā gadā RTU bagātinājusi studiju programmu klāstu. Mācības šoruden uzsāk profesionālās maģistra studiju programmas «Dizaina inženierija» studenti. Savukārt akadēmiskajā programmā «Vides inženierija» tika uzņemti studenti bakalaura, maģistra un doktora līmenī. Divas jaunas studiju programmas izveidotas sadarbībā ar citām augstskolām: ar Latvijas Universitāti izveidota kopīga akadēmiskā bakalaura studiju programma «Biotehnoloģija un bioinženierija», bet ar Latvijas Kultūras akadēmiju – kopīga akadēmiskā maģistra studiju programma «Radošās industrijas un izaugsmes menedžments».

RTU fakultāšu solos šajā rudenī sēdīsies arī pirmie jaunās iniciatīvas «Talantu programma» dalībnieki – 30 talantīgi jaunieši, kuri studēs pēc individuāla plāna, jo viņiem ir plašas un specifiskas zināšanas eksaktajos priekšmetos. Viņiem būs iespēja arī pilnveidot savu personību un prasmes lekcijās un semināros un strādāt ar individuāliem mentoriem. Jaunā iniciatīva ieviesta, lai piesaistītu inženierzinātņu studijām talantīgus jauniešus no visiem Latvijas reģioniem. Jau divus gadus pēc individuāla plāna studē arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi.

RTU ir Latvijā vienīgā daudznozaru tehnoloģiju universitāte. Tās deviņās fakultātēs iespējams iegūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU