DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zilupē godina Neatkarības karā kritušos karavīrus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

10. augustā, atzīmējot Latvijas Neatkarības kara noslēguma simtgadi, Zilupē norisināsies piemiņas pasākumi par godu Neatkarības karā kritušajiem karavīriem.

Laika posmā no 16.00 līdz 17.45 Zilupē, Raiņa ielas posmā no Brīvības ielas līdz Partizānu ielai, būs apskatāma Zemessardzes un Valsts robežsardzes militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde.

Savukārt 15.00 pie Opoļu svētavota par godu Latvijas Neatkarības kara simtgades noslēgumam atskanēs 100 baznīcas zvani un notiks svētbrīdis. Tāpat pie Opoļu svētavota būs vēstures mirkļu pietura “Pa Brīvības cīņu pieturas vietām”. Pēc pasākumiem pie Opoļu svētavota pasākuma dalībnieki dosies apmēram 5 kilometru garā pārgājienā līdz Dilānu tiltam, kur norisināsies vēl viena vēstures mirkļu pietura un svecīšu iedegšana, lai pateiktos tiem varonīgajiem Latvijas sargiem, kas krita Latvijas Neatkarības kara cīņās ar Padomju Krieviju un Vāciju, lai simboliski ikviena ugunsliesma atgādinātu par šo karavīru drosmi un pašaizliedzību. Tālāk pasākuma dalībnieki turpinās pārgājienu vēl 5 kilometru garumā līdz Zilupei.

Pulksten 18.00, godinot kritušo karavīru piemiņu, Zilupē pie strūklakas notiks svinīgās uzrunas, kur par muzikālo noformēju gādās Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona štāba orķestra metāla pūšamo instrumentu kvintets.

Piemiņas pasākumus Zilupē organizē Zemessardzes 3. Latgales brigāde sadarbībā ar Zilupes novada domi.

Piemiņas pasākumi tiek rīkoti priekšvakarā pirms aprit 100 gadi kopš noslēdzās Latvijā Neatkarības karš 1920. gada 11. augustā, parakstot Latvijas - Padomju Krievijas miera līgumu.

Par godu Latvijas Neatkarības kara simtgadei, 10. augusta vakarā plānoti pasākumi arī citviet Latvijā.

Līdz ar Latvijas valsts un Latvijas armijas simtgadi aizsardzības nozare svinēja un pieminēja arī Latvijas Neatkarības kara notikumus. Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas simtgades svinības ietvēra teju 80 pasākumus, kuri notika hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot izšķirošās cīņas. Iesaistot pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, 2019. gadā tika atzīmētas Latvijas armijas gūtās uzvaras Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē, bet 2020. gada sākumā svinēta Latgales atbrīvošanas simtgade.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU