DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1
1
1

Darbu sāk CVK uzziņu tālrunis par Rīgas domes vēlēšanām

Freepik

Lai informētu vēlētājus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kārtību, no 2020. gada 20. jūlija līdz 30. augustam darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999.

Tālrunis strādās katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, bet 28. un 29. augustā no plkst. 7.00 līdz 24.00, un 30. augustā no plkst. 9.00 līdz 17.00. Zvanot uz uzziņu tālruni, vēlētāji varēs noskaidrot sev tuvāko vēlēšanu iecirkni un tā darba laiku, uzzināt, kā pieteikt iecirkņa maiņu un balsošanu atrašanās vietā, reģistrēties balsošanai vēlēšanās, ja Rīgā nav deklarēts, bet šajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums. Tāpat varēs iegūt informāciju par balsošanas kārtību savā un citā iecirknī, zīmes aizpildīšanu, drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanai un atbildes uz citiem ar vēlēšanu norisi saistītiem jautājumiem.

No 30. jūlija pa uzziņu tālruni varēs noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā.

Rīgas domes vēlēšanās, kas notiks šā gada 29. augustā, vēlētājiem būs iespēja balsot 156 iecirkņos Rīgā. Šajās vēlēšanās varēs balsot savā vai jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirkņu  saraksts pieejams CVK mājaslapas sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”.

CVK aicina vēlētājus pēc iespējas balsošanai izvēlēties savu vēlēšanu iecirkni, ja iecirknis nav balsošanai ērts, izmantot iespēju mainīt iecirkni iepriekš. Savukārt, ja tomēr kādu iemeslu dēļ vēlēšanās nepieciešama iespēja balsot citā iecirknī, ieplānot balsošanai vairāk laika, kas būs jāpavada iecirknī, kamēr tiks veikta iecirkņa maiņa, pārliecinoties, vai vēlētājs jau nav nobalsojis savā iecirknī, un ierakstot vēlētāju jaunā iecirkņa vēlētāju sarakstā.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekš:

  • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;
  • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;
  • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.

Vēlēšanās būs iespēja pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlētājs vēlēšanu laikā atradīsies Rīgas teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā varēs arī aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja atrodas apcietinājumā Rīgā.

Vēlētāji, kuriem Rīgā šā gada 31. maijā bija reģistrēta dzīvesvieta, vēlētāju sarakstos tiks iekļauti automātiski, savukārt, lai izmantotu iespēju vēlēt Rīgas domi, ja vēlētājam Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums, vēlēšanām būs īpaši jāreģistrējas no 30. jūlija līdz 15. augustam.

Vēlētāju sarakstus izveidos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sadarbībā ar CVK un Rīgas pašvaldību. Sākotnēji katrs balsstiesīgais rīdzinieks tiks iekļauts reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošā iecirkņa vēlētāju sarakstā. PMLP līdz 30. jūlijam izsūtīs vēlētājiem pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Rīgā informāciju par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. No 30. jūlija savu iecirkni varēs noskaidrot arī PMLP e-pakalpojumā.

Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā no 30. jūlija līdz 15. augustam varēs PMLP e-pakalpojumā vai nosūtot iesniegumu pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv jebkurai Rīgas pilsētas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei.

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās būs Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā, vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU