DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumos

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Taksometru vadītāju reģistrā šobrīd ir reģistrējušies 7527 autovadītāji, kas ir par 11% vairāk, salīdzinot ar šā gada janvāri. Palielinājies arī licencēto uzņēmumu skaits, kas nodrošina pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili, kā arī izsniegto licences kartīšu skaits. Pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē jūtami uzlabojumi kopš mobilo lietotņu pakalpojumu sniedzējs BOLT TECHNOLOGY OÜ un Yandex.Taxi reģistrējās Autotransporta direkcijā. Turklāt direkcija ir noslēgusi līgumu ar Rīgas domes Kontroles dienestu par regulāru pārbaužu veikšanu.

“Ārkārtējās situācijas laikā pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili, tajā skaitā taksometru, samazinājās par vidēji 60%, jo ierobežojumu un piesardzības pasākumu dēļ klienti retāk pārvietojās, daudzi komersanti uz laiku bija apturējuši savu darbību, daļa bija spiesti to pārtraukt vispār, bet daļa iesaistījās ēdienu piegādes pakalpojumu nodrošināšanā. Tomēr, neskatoties uz pārvadājumu apjoma samazinājumu ārkārtējās situācijas laikā, šobrīd nozare sāk atgūties,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.  

Komersantiem, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili (ar “baltajiem numuriem”), izsniegta un šobrīd spēkā esoša ir 741 licence. To skaits, salīdzinot ar šā gada sākumu, pieaudzis par 21%. Savukārt licences kartīšu skaits, kas tiek izsniegtas uz katru vieglo automobili, ar kuru tiek nodrošināti pasažieru komercpārvadājumi, šobrīd ir 508, kas ir par 47% vairāk.

Licenču un licences kartīšu skaita palielinājumu veicināja tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojumu sniedzēju reģistrācija un tiem noteiktais pienākums nodrošināt, ka ar to starpniecību var izsaukt tikai licencētus pārvadātājus. To, vai pārvadātājam ir nokārtoti visi nepieciešamie dokumenti, regulāri pārbauda Rīgas domes Kontroles dienests. Arī pasažieri mājaslapā www.atd.lv var pārliecināties par to, vai autovadītājs ir reģistrējies Taksometru vadītāju reģistrā.

Šobrīd Autotransporta direkcijā ir reģistrējušies trīs tīmekļvietņu un mobilo lietotņu pakalpojumu sniedzēji – BOLT TECHNOLOGY OÜ, Yandex.Taxi un Ipay (lietotne QWQER). “Šobrīd konkurence faktiski ir tikai starp diviem uzņēmumiem, jo lietotne QWQER vēl nav uzsākusi pasažieru komercpārvadājumu nodrošināšanu, tāpēc prognozējam, ka pakalpojumu sniedzēju skaits varētu palielināties. Tas attiecīgi pozitīvi ietekmētu nozari, jo pārvadātājiem būtu lielākas iespējas izvēlēties sadarbības partnerus,” norāda K. Godiņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU