DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Nacionālā arhitektūras padome izskata jautājumu par akustiskās koncertzāles projekta virzību

Nacionālās arhitektūras padomes sēdē vakar, 1. jūlijā, notika arhitektūras ekspertu un Kultūras ministrijas (KM) pārstāvju diskusijas par Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta virzības procesu, kā arī diskusijas par tās potenciālo novietni Kronvalda parkā, Elizabetes ielā 2.

“Neraugoties uz atšķirīgiem viedokļiem, dialogs ar Nacionālo arhitektūras padomi bija konstruktīvs, atklāts un cieņpilns. Skaidrs, ka modernisma arhitektūras mantojums Latvijā ir nopietni jāpēta un jādokumentē, kas nenozīmē, ka viss šis mantojums ir jāsaglabā fiziski par katru cenu, taču dokumentēšana un apzināšana jāveic, pielietojot visas 21. gadsimta tehnoloģiskās iespējas. Turpmākais process notiks ciešā sazobē ar visām iesaistītajām pusēm – arhitektiem, ainavu arhitektiem, pilsētplānotājiem u.c., organizējot dažāda formāta izpētes, kuru rezultātiem jākļūst par arhitektu konkursa pamatu. Un konkursā tā jau būs arhitektu izšķiršanās – saglabāt, daļēji saglabāt vai nojaukt šo ēku. Mums visiem lielisks piemērs ir analogs koncertzāles konkurss Viļņā,” uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Nacionālā arhitektūras padome rosināja KM izveidot Nacionālās koncertzāles projekta darba grupu no iesaistīto jomu profesionāļiem, kuras uzdevums, iesaistot sabiedrību, būs veidot kvalitatīvu arhitektūras procesu un izstrādāt projekta īstenošanas ceļa karti.

Padome lēma, ka potenciālā koncertzāles novietne Kronvalda parkā - ēkas  Elizabetes ielā 2 teritorijā - ir iekļaujama kā līdzvērtīga vieta KM jau izveidoto iespējamo koncertzāles novietņu sarakstā, un tai tiks veikta padziļināta analīze un izvērtējums atbilstoši Nacionālās koncertzāles projekta darba grupas izstrādātiem arhitektūras un pilsētvides kvalitātes kritērijiem.

Nacionālā arhitektūras padome atbalstīja kvalitatīvā, padziļinātā arhitektūras un pilsētvides analīzē balstītu lēmumu pieņemšanu, kas atbilst Davosas deklarācijas un Baukultur principiem, Eiropas ainavu konvencijas, ICOMOS Vēsturisko dārzu saglabāšanas hartas, ICOMOS-IFLA dokumenta par vēsturiskiem publiskiem parkiem un Eiropas Zaļā kursa vērtībām.

Padome uzsvēra, ka ir ļoti būtiska arhitektūras, dizaina un mūzikas nozares profesionāļu kvalitatīva sadarbība, kas virzīta uz kopīgi sasniedzamu mērķi – Nacionālās akustiskās koncertzāles īstenošanu Rīgā.

Sēdes protokola teksts lasāms šeit

KM izveidotā Nacionālā arhitektūras padome darbojas kā konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir koordinēt un sekmēt valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar arhitektūras nozares attīstību un kvalitatīvas kultūrvides veidošanu Latvijā.

Padomes sastāvs un nolikums

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU