DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valdība atbalsta Rail Baltica projekta realizācijā iespēju integrēt apkalpojošo transporta infrastruktūru

Šodien Rail Baltica projekta īstenošanas ietvaros valdība atbalstīja grozījumus dzelzceļa zemes nodalījuma joslas ekspluatācijas noteikumos. Tie papildina dzelzceļa nodalījuma joslā pieļaujamās darbības un ir saskaņoti ar ES regulu dzelzceļa drošības jomā.

Noteikumi paredz, ka dzelzceļa nodalījuma joslā ir atļauta apkalpojošās transporta infrastruktūras būvniecība, piemēram, autostāvvietas, stāvparki, dzelzceļa pasažieru stacijas, lidostas, autoostas ēkas u.c. Grozījumi noteikumos ir nepieciešami, lai telpu, kas dzelzceļa līnijas Rail Baltica izbūves rezultātā  veidosies vietās, kur dzelzceļš atradīsies uz estakādes vai pārvada, varētu pilnvērtīgi izmantot nepieciešamajām transporta funkcijām.

Rail Baltica dzelzceļa būvniecības risinājumi vairākās vietās, piemēram, starptautiskajā lidostā “Rīga”, Rīgas Centrālajā dzelzceļa  mezglā, Rīgas starptautiskajā autoostā, paredz dzelzceļa infrastruktūras novietošanu uz paaugstinātām konstrukcijām (estakādēm), zem kurām veidosies brīva telpa. Lai šo telpu varētu izmantot transporta kustības, transporta pakalpojumu, transporta apkalpošanas, kā arī citu transporta, īpaši sabiedriskā, vajadzību nodrošināšanai, dzelzceļa nodalījuma joslu varēs izmantot apkalpojošajai transporta infrastruktūrai.

Dzelzceļa zemes nodalījuma joslas ekspluatācijas noteikumi ir saistīti ar būvprojekta izstrādes procesu un lokālplānu izstrādi. Gan būvprojektā, gan lokālplānā ir jāparedz risinājumi, kas ir saistīti ar dzelzceļa infrastruktūras nākotnes funkcionalitāti, un tai ir jānosaka atbilstoša dzelzceļa nodalījuma joslas izmantošanas iespēja. Saskaņā ar ES regulējumu darbībām nodalījuma joslā ir jāveic risku izvērtējums – attiecīgās apkalpojošā transporta infrastruktūras izveide (būvniecība) ir pieļaujama, ja tā neietekmē dzelzceļa ekspluatācijas un vilcienu kustības drošību.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU