DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Vācija – Eiropas Savienības prezidentūras vadītāja no 1.jūlija

29.jūnijā notika satiksmes ministra Tāļa Linkaita telefonsaruna ar Vācijas satiksmes ministru, lai pārrunātu Vācijas kā Eiropas Savienības prezidējošās valsts iecerētos pasākumus transporta jomā.

Ar š.g. 1. jūliju Vācija no Horvātijas pārņems Eiropas Savienības prezidentūru Padomē un kā savas prioritātes tā izvirza digitalizāciju, zaļu, videi draudzīgu transporta nozari, vienotu un konkurētspējīgu aviācijas telpu un pilnvērtīgu nozares atveseļošanos pēc pandēmijas.

Latvijai ir svarīga Vācijas veiksmīga darbība Eiropas Savienības likumdošanas procesā transporta sektorā. Piemēram, attiecībā uz Eurovignette priekšlikumu, Latvija atbalsta izveidotos principus – piesārņotājs maksā un lietotājs maksā. Tai pat laikā, dalībvalstīm vajadzētu saglabāt elastīgumu, lai izvēlētos, kāda veida sistēma - vai tas būtu attālums, vai tā būtu laika vinjete - ir vispiemērotākā valstu tīklos un Latvija cer, ka šis princips toks saglabāts tālākajās sarunās.

Sekmīga aviācijas nozares atveseļošanās ir īpaši svarīgs jautājums kā Latvijai, tā Eiropas Savienībai. Vācijas prezidentūra jau ir izvirzījusi to kā prioritāti. “Kā jau minēju pagājušajā Transporta padomē par vienotās Eiropas gaisa telpas un turpmāko aviācijas tiesību aktu pārskatīšanu, COVID-19 sekas šeit ieņem milzīgu lomu. Tāpēc Latvija cer, ka Eiropas Komisija, nākot klajā ar pārskatīto priekšlikumu izanalizēs gan regulējošos, gan savienojamības aspektus un tie tiks ņemti vērā Vācijas Prezidentūras vadītajās satunās” komentē Linkaits.

Kā vēl vienu prioritāti Vācija izvirza dzelzceļu un tā globālu nostiprināšanu. Dzelzceļa projekts Rail Baltica ir viens no Latvijai nozīmīgākajiem transporta nozares plāniem nākamo gadu laikā. Tas ieņem nozīmīgu vietu Eiropas Savienības daudz gadu finanšu shēmā (MFF). Rail Baltica projekts ieņems nozīmīgu lomu ne tikai valstu savienojumu nodrošināšanā, bet arī videi draudzīga transporta ieviešanā.

Ministri vienojās par konstruktīvu sadarbību, ņemot vērā izaicinājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU