DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks tiksies ar vietējiem uzņēmējiem un pētniekiem

Pirmdien, 29. jūnijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies reģionālajā vizītē uz  Zemgales reģionu, lai tiktos ar uzņēmumu SIA “Kronis” un SIA “Zemgales remonta centrs” pārstāvjiem, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniekiem.

Aizsardzības ministrs viesosies uzņēmumā SIA “Kronis”, kas nodarbojas ar pārtikas pārstrādi un konservēšanu, kā arī 2019. gadā saņēma Aizsardzības ministrijas grantu karavīru sausās uzturdevas gatavo pamatēdienu recepšu izstrādei. Tāpat aizsardzības ministrs apmeklēs uzņēmumu SIA “Zemgales remonta centrs”, kas arī pērn saņēma grantu sertificētas kaujas transporta kapitālā remonta metodoloģijas izstrādei.

Vizītes laikā A. Pabriks tiksies ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētniekiem, kas iesaistās karavīru sausās uzturdevas sabalansētā satura komplektēšanā, kā arī granta projekta ietvaros sniedz pētniecisko atbalstu SIA “Kronis”.

Aizsardzības ministrijas grantu projektu programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē. 

Pirmo grantu konkursu Aizsardzības ministrija izsludināja 2018. gadā, savukārt otrais konkurss tika izsludināts 2019. gadā. Līdz šim ar grantiem atbalstīti kopskaitā 12 pašmāju uzņēmumu projekti.

Nākamo grantu konkursu inovatīvu militāra vai divējāda pielietojuma produktu izstrādei Aizsardzības ministrija plāno izsludināt šī gada otrajā pusē, par to publicējot uzsaukumu tīmekļa vietnes www.mod.gov.lv sadaļā “Uzņēmējiem”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU