DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Izsludināta ES fondu projektu atlase bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei

Lai attīstītu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi, no Kohēzijas fonda (KF) Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā projektu atlasē investīcijām pieejami gandrīz 15 miljoni eiro. 

Eiropas Savienības (ES) fondu programma atbalstīs bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi ar aerobo vai anaerobo pārstrādes metodi, katram no veidiem paredzot noteiktu pieejamā finansējuma daļu. Anaeorobajai atkritumu pārstrādei, kas noris slēgtos reaktoros bezskābekļa vidē un ļauj iegūt biogāzi, būs pieejami 14,52 miljoni eiro no KF. Aerobajai pārstrādei jeb kompostēšanai paredzēti 0,45 miljoni eiro KF finansējuma.

Ar KF līdzfinansējumu projektu īstenotāji - pašvaldības vai pašvaldības iestādes, kas plāno veidot bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanas laukumus, kā arī kapitālsabiedrības, t.sk. sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzēji – varēs veikt būvdarbus un ieguldījumus iekārtās un traktortehnikā.  

Maksimālais vienam projektam pieejamais KF finansējums aerobās pārstrādes iekārtām ir 125 tūkstoši eiro, anaerobās pārstrādes iekārtām - 6 miljoni eiro.  Kohēzijas fonda finansējuma apmērs nepārsniedz 85 procentus no projektam pieejamā kopējā attiecināmā finansējuma, ja projekta iesniedzējs ir sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs, vai 35 procentus – ja projekta iesniedzējs ir pašvaldība, pašvaldības iestāde vai kapitālsabiedrība, kas nav sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs.

Projektu iesniegumus CFLA pieņem no š.g. 19. jūnija līdz 20. jūlijam. Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapas un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”. Par projektu atlases jautājumiem 6. jūlijā plānots vebinārs, informācija par tiešsaistes semināru būs publicēta CFLA mājaslapas sadaļā “Pasākumi”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Madaru Zamarinu, tālr. 26802187, e-pasts madara.zamarina@cfla.gov.lv

 Nosacījumus projektu īstenošanai ir izstrādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, sagatavojot ES fondu programmu - 5.2.1. specifiskā atbalsta mērķi "Veicināt dažāda veida atkritumu atkārtotu izmantošanu, pārstrādi un reģenerāciju" un tā 5.2.1.2. pasākumu "Atkritumu pārstrādes veicināšana”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU