DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Mediķiem, skolotājiem un sociālo centru darbiniekiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem

Lai mazinātu jaunus infekcijas izplatīšanās gadījumus ārstniecības iestādēs, skolās un bērnudārzos, kā arī sociālās aprūpes centros, šajās vietās strādājošajiem, kuriem ir darbs ar klientiem, ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Ministru kabineta noteikumos šodien, 9. jūnijā, valdība iestrādāja prasības, lai mazinātu riskus, piemēram, ja mediķis ir noteikts kā kontaktpersona vai ir jāievēro pašizolācija, jo būts valstī ar augstu saslimstību, viņam darba pienākumus klātienē veikt ir aizliegts.

Ņemot vērā, ka pandēmija nav vēl beigusies, īpaša vērība ir jāpievērš, lai infekcijas izplatību novērstu ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes centros un izglītības iestādēs. Turpmāk arī MK noteikumos* būs nostiprināts, ka personas, kuras strādā ar pacientiem, sociālās aprūpes centru klientiem un bērniem skolās vai bērnudārzos, būs aizliegts doties uz darbu ne tikai tad, ja cilvēks ir saslimis ar bīstamu infekcijas slimību, bet arī tad, ja šīs darbinieks ir noteikts kā kontaktpersona vai viņam jāievēro pašizolācija, jo būts valstī ar augstu saslimstības rādītāju. Tāpat darbiniekam būs pienākumus par to informēt savu darba devēju un darba devējam būs aizliegt šo personu nodarbināt klātienē. Tas  nozīmē, ka atbildība par savu rīcību ir jāuzņemas pašam cilvēkam, apzinoties riskus citu cilvēku veselībai.

Šie noteikti turpmāk būs spēkā ne tikai attiecībā uz Covid-19, bet jebkuru bīstamu infekcijas slimību.

*Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 24. jūlija noteikumos Nr. 447 "Noteikumi par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, un obligāto veselības pārbaužu veikšanas kārtība"

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU