DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Kuldīgas novada Upīškalna karjerā notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā

Rīt, 30. maijā, Kuldīgas novada Upīškalna karjerā notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā ar dienesta pistolēm, lai pilnveidotu zemessargu un karavīru šaušanas prasmes.

Vingrinājuma atklāšanā dalībniekus uzrunās Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Lauka šaušanas vingrinājuma noteikumi paredz šaušanu ar dienesta pistolēm pa dažāda lieluma, krāsas un formas mērķiem, kas novietoti dažādos attālumos. Dalībniekiem ir jāspēj ierobežotā laikā trāpīt pēc iespējas vairāk mērķiem.

Vingrinājumu organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sadarbībā ar Zemessardzes štābu. Tajā piedalīsies zemessargi un karavīri no Zemessardzes štāba, Zemessardzes brigāžu štābiem un visiem Zemessardzes bataljoniem.

Lauka šaušanas tradīcijas Latvijā aizgūtas no Zviedrijas. Zemessardzei izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Zviedrijas Pistoļšaušanas asociāciju, kas ir apmācījusi zemessargus rīkot šāda veida vingrinājumus.  

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU