DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Atbalsta piemaksas IeVP nodarbinātajiem, kas darba pienākumus veic tiešā kontaktā ar Covid-19 riska grupām

Otrdien, 12. maijā, Ministru kabinets piešķīra papildu finanšu līdzekļus 518 730 eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai laika periodā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. maijam nodrošinātu piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldes nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece, ģenerāle I.Spure uzsver: “Tā kā Covid-19 pandēmija neaptur personu apcietināšanu un brīvības atņemšanas soda izpildes uzsākšanu, ārkārtējās situācijas laikā ieslodzījuma vietās uzņemtas jau vairāk nekā 600 personas, tai skaitā, personas, kas ir atgriezušās no ārzemēm un kurām ir obligātā izolācija. Savukārt noteiktai daļai ieslodzījuma vietās nodarbināto, kā arī ārstniecības personām, ir obligāts pienākums strādāt tiešā fiziskā kontaktā ar Covid-19 riska grupā esošiem ieslodzītajiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija. Un šādas personas ir vai ir bijušas katrā ieslodzījuma vietā, savukārt, ieslodzījuma vietās nodarbinātie, neskatoties uz inficēšanās draudiem, veic pilnīgi visas normatīvajos aktos noteiktās funkcijas arī ar šīm personām paaugstinātas intensitātes un riska apstākļos. Piemēram, ieslodzījuma vietu apsardze, nodrošinot caurlaides režīmu, nonāk tiešā kontaktā ar trešajām personām, tāpat tiek nodrošināta ieslodzīto pārvešana un apsardze ārpus ieslodzījuma vietām ārstniecības iestādēs, un arī šajos gadījumos personāls ir tiešā saskarē ar Covid-19 iespējami inficētām personām.

Lai ierobežotu iespējamo personāla un ieslodzīto inficēšanos ar Covid-19, un mazinātu infekcijas tālāku izplatīšanos, ieslodzījuma vietās stingri tiek ievēroti piesardzības un drošības pasākumi. Darbs organizēts tā, lai mazinātu iespēju Covid-19 infekcijas nokļūšanai ieslodzījuma vietā un laikus identificētu ieslodzīto ar infekcijas slimības pazīmēm, nošķirtu viņas no veselajiem, tādejādi novēršot ieslodzīto, nodarbināto un apmeklētāju inficēšanās iespēju

“Mēs rīkojamies proaktīvi, lai nepieļautu Covid-19 nonākšanu un izplatību ieslodzījuma vietās, samērojot to ar ieslodzīto tiesībām. Jo nenoliedzami personas, kuras atrodas slēgta tipa iestādēs, ir atzīstamas par augsta riska grupu masveida saslimstībai, tādēļ pandēmijas novēršanā īpaša uzmanība ir veltāma tam, lai šo personu tiesības uz veselības aprūpi tiktu nodrošinātas savlaicīgi, kvalitatīvi un atbildīgi. Bet svarīgi ir arī nodrošināt, lai tiesību ierobežojumi, kas tiek piemēroti ārkārtējās situācijas laikā, būtu samērīgi,” norāda I.Spure. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU