DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrija rosina paredzēt kriminālatbildību par nelikumīgu finansējumu politiskajām partijām, sākot no 10 minimālajām mēnešalgām 

Tieslietu ministrija iesniegusi Saeimas Juridiskajai komisijai ierosinājumu grozījumiem Krimināllikumā, lai pilnveidotu tiesisko regulējumu, novēršot politisko partiju nelikumīgu finansēšanu. Priekšlikumi paredz samazināt nelikumīgā finansējuma slieksni, no kura iestājas kriminālatbildība, proti, no liela apmēra (50 minimālās mēnešalgas) uz ievērojamu apmēru (10 minimālās mēnešalgas). Izmaiņas izskaustu negodprātīga finansējuma saņemšanu politiskajām partijām. 

Tieslietu ministrija, izvērtējot pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā diskutēto, norāda, ka šobrīd Krimināllikumā noteiktais nelikumīgā finansējuma slieksnis, no kura iestājas kriminālatbildība, ir par augstu, lai personas tiktu sauktas pie kriminālatbildības par politisko partiju nelikumīgu finansēšanu. Turklāt, nereti vairākas personas atsevišķi iemaksā naudas summas, nesasniedzot noteikto apmēru, un kontrolējošajai iestādei ir grūti pierādāms, ka minētās personas ir darbojušās grupā ar vienotu nodomu. 

Ierosinātie grozījumi atbalstīti Tieslietu ministrijas pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI