DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Diskutējot par demokrātijas nākotni, aicinām atzīmēt Miķeļa Valtera dienu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Demokrātijas nedēļas ietvaros 7.maijā no plkst. 15.00-18.00 Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā un brīvprātīgo palīdzības kustību #paliec-mājās, rīko Miķeļa Valtera dienu – diskusijas par demokrātiju nākotnē, kur kopēji meklēs atbildes uz jautājumiem, kādā sabiedrībā vēlamies dzīvot, kas un kā veido cilvēku drošumspēju un kāda ir loma pilsoniskajai sabiedrībai demokrātijā. Diskusijas atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

 “Ar šīm diskusijām vēlamies iedibināt jaunu tradīciju – atzīmēt Miķeļa Valtera dienu, kurš bija sabiedrisks darbinieks, jurists, politiķis un diplomāts. Cilvēks ar skaidru redzējumu par demokrātisku Latvijas nākotni, pirmajam publiski izvirzot ideju par suverēnas Latvijas valsts izveidošanas nepieciešamību. Latvijas patriots un eiropietis,” - skaidro Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Diskusiju cikls ir ar mērķi godināt vēsturi, bet ar skatu nākotnē, par vīziju par to, kādā sabiedrībā vēlamies dzīvot, par Latviju, kur sabiedrībā iesakņojušās dziļas demokrātijas, vienlīdzības un taisnīguma vērtības, par vīziju, kur sabiedrība ir pilsoniski aktīva, tā zina savu lomu un izmanto savas iespējas demokrātijas stiprināšanā un kā iesaistīties demokrātiskos procesos, par vīziju, kur katrs cilvēks ir kā valsts virzītājspēks - viens pats vai kopā ar citiem.

Diskusijas vadīs: Kristīne Zonberga – Latvijas Pilsoniskās alianses direktore, Inese Vaivare – biedrības LAPAS vadītāja un brīvprātīgās kustības #paliec mājās viena no veidotājām, kā arī Andris Gobiņš – Eiropas Kustība Latvijā prezidents.

Taču, lai diskusiju dalībnieki gūtu priekšstatu par Miķeļa Valtera nozīmi ceļā uz demokrātisku valsti, diskusiju ievadā Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja direktora vietnieks Toms Ķikuts klātesošos iepazīstinās ar īsu stāstīju “Dr. Miķelis Valters – demokrāts, valstsvīrs, eiropietis”.

Diskusijas norisināsies tiešsaistē, Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook , kur arī aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai. Diskusijās iesaistīties ir aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Plašāk ar Miķeļa Valtera dienas diskusiju programmu iespējams iepazīties šeit.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU