DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība ārkārtējās situācijas laikā samazinās nomas maksu vai atbrīvos no tās

Rīgas pašvaldība komersantus, kuriem ar pašvaldības iestādēm ir noslēgts nomas līgums, ārkārtējās situācijas laikā atbrīvos no nomas maksas vai arī to samazinās. Atbalstu piešķirs tikai komercreģistrā ierakstītām fiziskām personām vai individuālajiem komersantiem, kā arī komercsabiedrībām, kas var būt gan personālsabiedrība, gan kapitālsabiedrība.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.180 nomas maksas atbrīvojums vai samazinājums ir piemērojams, ja nomnieks vienlaikus atbilst visiem kritērijiem. Proti, komersantam 2020. gada martā, salīdzinot ar 2019. gada martu, ieņēmumi ir samazinājušies vismaz par 30 %, nav Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu parādu vairāk nekā 1000 eiro apmērā un komersantam nav pasludināts maksātnespējas process. Kā būtisks kritērijs ir minēts komersanta nomas maksas maksāšanas disciplīna līdz ārkārtējai situācijai jeb komersantam pēdējā gada laikā nav bijuši trīs vai vairāk nomas maksas un citu saistīto maksājumu kavējumi vai, ja tie bijuši, līdz 2020. gada 29. februārim, visas saistības ir izpildītas pilnā apmērā.

Nomniekiem saglabājas pienākums veikt samaksu par komunālajiem pakalpojumiem, piemēram, par elektroenerģiju, siltumenerģiju un ūdensapgādi. Tāpat ir jāturpina maksāt nekustamā īpašuma nodoklis, apdrošināšanas izdevumi un jākompensē zemes nomas maksa, ja iznomātā ēka/telpas atrodas uz privātas zemes.

Nomas maksas atbrīvojums pilnībā pienāksies, ja komersants noteiktajā periodā nekustamo īpašumu vai kustamo mantu vispār neizmantos saimnieciskās darbības veikšanai Ministru kabineta noteikto ierobežojumu dēļ ārkārtējās situācijas laikā, kā arī atbildīs iepriekš minētajiem kritērijiem.

Savukārt, ja komersants turpina izmantot iznomāto nekustamo īpašumu, nomas maksas samazinājums tiks piemērots atbilstoši komersanta ieņēmumu no saimnieciskās darbības procentuālajam samazinājumam, bet nepārsniedzot 90 % no nomas līgumā noteiktās nomas maksas.

Lai saņemtu atbalstu, komersantam uz iesnieguma iesniegšanas brīdi vienotajā deminimis atbalsta uzskaites sistēmā jāiesniedz elektroniski deminimis uzskaites veidlapa par citu saņemto deminimis atbalstu, vai jānorāda šī atbalsta uzskaites sistēmā izveidotās un apstiprinātās pretendenta veidlapas identifikācijas numurs. Deminimis uzskaites veidlapa jāaizpilda un jāiesniedz komersanta - atbalsta saņēmēja VID elektroniskajā datu bāzē.

Atbalsta saņemšanas izvērtēšanai komersanti tiek aicināti iesniegt iesniegumus, aizpildot attiecīgās iesnieguma veidlapas, kas ievietotas tīmekļvietnē: https://id.riga.lv/2020/04/07/par-nomas-maksas-atbrivojuma-vai-samazinajuma-piemerosanu-sakara-ar-covid-19-izplatibu/

Tiem komersantiem, kas iznomāto nekustamo īpašumu vispār neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai, ir jāsagatavo veidlapa par atbrīvošanu no nomas maksas. Savukārt, ja komersants turpina veikt saimniecisko darbību, tad ir aizpildāma veidlapa par nomas maksas samazinājuma piemērošanu.

Veidlapas ir veidotas tā, ka komersantam ir jāaizpilda tikai veidlapu dzeltenie lauki un jāpievieno nepieciešamie pielikumi. Aizpildot veidlapas, jāpievērš uzmanība pie laukos minētiem paskaidrojumiem.

Atbalsta saņemšanas izvērtēšanai nomnieki-komersanti tiek aicināti iesniegt iesniegumus, sūtot tos elektroniski parakstītus uz e-pastu pašvaldības iestādei, kura noslēgusi līgumu par nomu.

Informāciju par atbalstu saņemšanu var saņemt arī zvanot uz Rīgas pašvaldības diennakts informatīvo tālruni 8000 0800 vai rakstot uz e-pasta adresi apc@riga.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU