DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

AM grantu projektā izstrādā scenāriju mediķu sagatavošanai darbam Covid-19 apdraudējuma apstākļos

Pašmāju uzņēmuma SIA “Exonicus” traumu simulatora projektam, kura izstrādei 2019. gada nogalē piešķirts Aizsardzības ministrijas grantu programmas līdzfinansējums, steidzamības kārtā tiek pievienots virtuālās realitātes apmācību scenārijs civilo un militāro mediķu sagatavošanai darbam Covid-19 un citu līdzīgu epidemioloģisko apdraudējumu apstākļos.

“Man ir patiess prieks, ka pašmāju uzņēmēji un pētnieki šajā ārkārtas situācijā vēlas palīdzēt savai valstij un līdzpilsoņiem ar savām idejām, prasmēm un resursiem. Attīstītāju iniciatīva operatīvi pielāgot savu projektu šodienas apstākļiem pierāda, ka Aizsardzības ministrijas grantu programma spēj sniegt pienesumu ne tikai valsts militārajai nozarei, bet gan mūsu sabiedrībai kopumā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Saskaņā ar grantu programmas sākotnējo līgumu “Exonicus” šobrīd izstrādā vairākus militāro mediķu lietošanai piemērotus virtuālās realitātes scenārijus neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā. Pēc uzņēmuma līdzdalības šomēnes aizvadītajā hakatonā “HackForce”, kura dalībnieki tikai aicināti piedāvāt Covid-19 seku ierobežošanas risinājumus, uzņēmuma pārstāvji vērsās pie Aizsardzības ministrijas ar ierosinājumu sākotnējo grantu projektu papildināt ar vēl vienu scenāriju, kas paredzēts attālinātai mediķu apmācībai drošam darbam ar Covid-19 pacientiem.

Aizsardzības ministrijas ieskatā šis apmācību solis ir būtisks cīņā ar Covid-19 un citu līdzīgu vīrusu izplatības ierobežošanu, līdz ar ko pieņemts lēmums apstiprināt uzņēmuma ierosinājumu. Visas papildu nepieciešamās projekta aktivitātes uzņēmums ir gatavs veikt Aizsardzības ministrijas līdz šim piešķirtā līdzfinansējuma ietvaros. Vienlaikus aizsardzības nozare ir piekritusi atbilstoši koriģēt sākotnējā grantu projekta saturu, ļaujot visus uzņēmumam pieejamos personāla resursus prioritāri novirzīt papildus piedāvātā scenārija attīstībai.

Uzņēmums mācību scenārija izstrādē sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības un tehnoloģiju centu, kā arī  Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvo dienestu. Projekta rezultātā radītais virtuālās realitātes apmācību scenārijs būs universāls un noderīgs rīks, ko varēs pielietot gan Latvijas, gan ārvalstu atbildīgie dienesti.

Kā ziņots iepriekš, SIA “Exonicus” projekts virtuālās realitātes apmācību treniņa simulatora izstrādei militārās medicīnas jomā tiek realizēts, izmantojot  Aizsardzības ministrijas grantu programmas līdzfinansējumu, kas uzņēmumam piešķirts šīs atbalsta programmas otrā uzsaukuma ietvaros 2019. gada decembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU