DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Latvijas zvērinātu notāru padome aicina notariālās darbības veikt attālināti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ņemot vērā Covid-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanās iespējas, Latvijas zvērinātu notāru padome lūdz ikvienu izvērtēt, vai izvēlētais notariālais pakalpojums nepieciešams saņemšanai klātienē zvērināta notāra birojā.

Latvijas zvērinātu notāru padome aicina izmantot to, ka Latvijas zvērināti notāri ir pieejami attālināti un visas notariālās darbības veicamas videokonferences režīmā. Nosacījumi videokonferences norisei pieejami šeit.

Padome norāda arī uz to, ka līdz 14. aprīlim ir iespējami ierobežojumi klātienes vizītēm zvērinātu notāru birojos un ārpus tiem. Tāpēc ikvienam ieteicams arī pirms došanās pie zvērināta notāra uz vizīti, kas bija ieplānota līdz šim, noteikti sazināties ar notāra biroju.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojs līdz 14. aprīlim pieejams tikai neklātienē pa tālruni vai e-pastu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU