DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņoto spēku komandieris apmeklē pulkveža Oskara Kalpaka balli

Rīt, 29.februārī, plkst.19:30 Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Rīgas Latviešu biedrības namā apmeklēs gadskārtējo pulkveža Oskara Kalpaka balli. 

Savukārt šovakar Nacionālo bruņoto spēku komandieris plkst.18:30 jau tradicionāli Rīgas Svētā Jāņa baznīcā apmeklēs pulkveža Oskara Kalpaka un Atsevišķās Studentu rotas piemiņas dievkalpojumu.

Pulkveža Oskara Kalpaka balle ir iespēja pavadīt vakaru saviesīgā, inteliģentā un patīkamā sabiedrībā, gūt jaukas emocijas un paliekošas atmiņas, vienlaikus ar saviem ziedojumiem atbalstot kādu sabiedrības patriotisma stiprināšanai nozīmīgu projektu. Arī šogad balles mērķis ir iegūtos ziedojumus veltīt valsts aizsardzības un patriotisma fondam "Namejs". Iepriekšējos gados balles ienākumi tika ziedoti pulkveža O.Kalpaka pieminekļa Rīgā izveidošanai, pulkveža piemiņas vietu Latvijas novados atjaunošanai, fonda “Namejs” akcijai “Atceries savējos!”, kuras ietvarā atbalstīti bojāgājušo karavīru ģimenes locekļi, kā arī citiem mērķiem.

Kalpaka balle ir kļuvusi par tradicionālu pasākumu, kur pulcējas valsts augstākās amatpersonas, Latvijas un sabiedroto karavīri, augstskolu mācību spēki, mākslinieki, uzņēmēji un burši no Latvijas studentu korporācijām.

Balles bagātā vēsture aizsākās jau 1922. gadā, simboliski noslēdzot Brīvības cīņu posmu un svinot pirmās Latvijas atbrīvošanas kaujas. Un balle jau no pašiem tās pirmsākumiem bija ar labdarības mērķi - vākt ziedojumus Brīvības cīņās kritušo kareivju ģimeņu atbalstam. Pēc Kalpaka balles tradīcijas  atjaunošanas 2003. gadā, šogad balle notiek jau 18. reizi. Mūsdienās balle rosina sabiedrību atcerēties brīvības cīnītājus un patriotisko vērtību lomu valsts un katra pilsoņa dzīvē. 

Papildu informācija par pulkveža Oskara Kalpaka balli pieejama aizsardzības nozares ziņu portālā sargs.lv: https://www.sargs.lv/lv/sabiedriba/2020-02-14/kalpaka-labdaribas-balle-vaks-lidzeklus-patriotisma-fondam-namejs

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU