DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Turpmāk komersanti ziņas Ieroču reģistrā sniegs tiešsaistē

Otrdien, 4. februārī, Ministru kabinets (MK) pieņēma MK noteikumus “Ieroču reģistra noteikumi” (noteikumi).  

Noteikumi paredz Ieroču reģistrā iekļaujamo ziņu apjomu, iekļaušanas, izmantošanas un dzēšanas kārtību, kā arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve minētajā reģistrā iekļautajām ziņām.

Noteikumos ir precizēta ziņu sniegšanas kārtība attiecībā uz Valsts un pašvaldību institūcijām un komersantiem, kas veic komercdarbību ieroču aprites jomā. Noteikumi arī paredz, ka komersanti sniegs ziņas Ieroču reģistrā tiešsaistes datu pārraides veidā. Šīs izmaiņas ir būtiskas, jo nodrošinās informācijas aprites ātrumu un mazinās rakstisko, birokrātisko slogu, pārejot uz elektronisko ziņu apmaiņas formātu starp komersantiem un to darbību kontrolējošām iestādēm.

Reģistrā iekļauj ziņas par ieroču apritē esošiem A, B, C kategorijas šaujamieročiem un to maināmām būtiskajām sastāvdaļām, gāzes ieročiem un signālieročiem, salūtieročiem un deaktivizētiem ieročiem, kā arī par munīciju un komerciālā apritē esošo šaujampulvera daudzumu.

Noteikumi izdoti saskaņā ar nepieciešamību pārņemt Direktīvas (ES) 2017/853 prasības nacionālajos normatīvajos aktos, kā arī lai izpildītu Ieroču aprites likumā Ministru kabinetam doto deleģējumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU