DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide
1
1

Uzņēmumu reģistrs informēs par reģistru atvēršanu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Nākamnedēļ, 7. janvārī, spēkā stāsies grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”. Ar grozījumiem Latvijas valsts atver jaunu lappusi Uzņēmumu reģistra (turpmāk – Reģistrs) reģistros uzkrātās informācijas pieejamībā, publiskumā un caurspīdīgumā, tostarp par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem.

Šonedēļ Reģistrs uzsāk reģistru publisko pieejamību testa režīmā.  

Turpmāk aktuālā informācija par juridiskajām personām, tostarp par patiesajiem labuma guvējiem būs pieejama tiešsaistē un bez maksas Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļvietnē https://info.ur.gov.lv. Līdz šim informācijas tīmekļvietnes klienti bija valsts pārvaldes iestādes, tagad – divu mēnešu laikā – vietne ir pārbūvēta atbilstoši pieejamībai ar atšķirīgiem autentifikācijas līmeņiem. Daļa informācijas būs brīvi pieejama bez autentifikācijas, daļa – brīvi pieejama, bet ar autentifikāciju, daļa – tikai pēc pamatota pieprasījuma. Pakalpojumu apraksti, tāpat kā līdz šim, būs pieejami Reģistra tīmekļvietnes www.ur.gov.lv sadaļā “Saņem informāciju”.

“Reģistru atvēršana brīvpieejā ir pagrieziena punkts Uzņēmumu reģistra darbībā un reģistros esošās informācijas pieejamībā. Līdz šim liels darbs izdarīts likumiskajā plaknē, tagad Reģistram likums jāievieš dzīvē,” saka Guna Paidere, Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre.

Lai skaidrotu, kā turpmāk būs iespējams saņemt informāciju no Uzņēmumu reģistra 14 uzturētajiem reģistriem, Uzņēmumu reģistrs aicina uz preses konferenci -  piektdien, 3.janvārī, pulksten 10.00 Uzņēmumu reģistra Klientu apkalpošanas zālē, 2.stāvā, Pērses ielā 2, Rīgā. Preses konferencē piedalās - Guna Paidere, Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre.

Izziņas papīra un elektroniskā formātā, dokumentu kopijas ar apliecinājumu, datu atlase, reģistrēto saistību tīkls arī turpmāk būs maksas pakalpojums. Maksa informācijas saņemšanas klātienes pakalpojumiem saglabāsies, lai mazinātu pieprasījumu pēc “papīra izziņām”, veicinātu reģistru ierakstu tiešsaistē izmantošanu un stimulētu jaunu e-pakalpojumu veidošanos privātajā sektorā.

Reģistrs no 7.janvāra pārtrauks izsniegt Reģistrācijas apliecības – visi klienti, kuriem nepieciešams oficiāls esamības apliecinājums, aicināti pieprasīt Izziņu. Reģistrācijas apliecības jau piecus gadus nav obligāts dokuments, jo mūsdienu digitālajā pasaulē papīra apliecinājums ir zaudējis agrāko nozīmē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU