DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. decembrī, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepājas budžeta prioritātes − ekonomika, pilsētvides uzlabošana un ģimenes ar bērniem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 19. decembrī, Liepājas pilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja Liepājas pašvaldības 2020. gada budžetu − izdevumi plānoti 109 milj. eiro.

Budžets 2020. gadam apstiprināts pirms līdzekļu atlikuma uz gada sākumu precizēšanas, tādēļ tajā iekļauti pārsvarā izdevumi iestāžu pamatvajadzību uzturēšanai un finansējums jau uzsāktajiem ES struktūrfondu projektiem. Dažādiem attīstības projektiem un jaunām iniciatīvām finansējums piešķirts daļēji, ievērojot vajadzību prioritātes un nepieciešamo finansējumu 1. ceturksnim.

Katrai nozarei savas prioritātes, bet Liepājas prioritātes 2020. gadā kopumā ir ekonomiskās darbības nodrošināšana, pilsētas infrastruktūras un pilsētvides uzlabošana, izglītības nozares stiprināšana un ģimenes ar bērniem.

Procentuāli vislielākā daļa − 27 % no visa pilsētas pamatbudžeta jeb 30 milj. eiro atvēlēti izglītības nozarei. 2020. gadā plānots nodrošināt atalgojuma pieaugumu pirmsskolas pedagogiem, tāpat pašvaldība nodrošinās bezmaksas ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestāžu grupās bērniem ar īpašām vajadzībām, ēdināšanu 50 % apmērā 1.−4. klašu skolēniem, līdzfinansēs licencētās aukles, ieviesīs jaunu bērnudārzu bērnu rindu reģistru, uzlabos elektroinstalāciju vairākās izglītības iestādēs, sakārtos sanitāros mezglus un iegādāsies jaunu datortehniku.

Aptuveni 26 % jeb nepilni 28 milj. eiro paredzēti ekonomiskās darbības nodrošināšanai. Plānots turpināt mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas programmu, līdzfinansēt kultūras pieminekļu saglabāšanu, izbūvēt lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, asfaltēt grants ielas, paaugstināt ēku energoefektivitāti, kā arī veikt citus nozīmīgus pilsētas labiekārtošanas un infrastruktūras pilnveides darbus.

Tāpat plānots labiekārtot vienu no Liepājas simboliem − Liepājas pludmali, padarot to patīkamāku un ērtāku gan pašu, gan viesu atpūtai.  Budžeta līdzekļi piešķirti gan jaunam bērnudārzam, kas palīdzēs risināt rindu jautājumu, gan jaunajām telpām Peldu ielā, kur labos un komfortablos apstākļos varēs apmeklētājus uzņemt vairākas pašvaldības iestādes.

10 % robežās plānots palielināt atalgojumu budžeta iestādēs strādājošajiem – bērnudārza audzinātājiem, pašvaldības policistiem u.c. budžeta iestāžu darbiniekiem. Šim mērķim paredzēts aptuveni 1,5 mij. eiro.

Nedaudz vairāk nekā 11 milj. eiro jeb 11 % no visa pašvaldības budžeta paredzēts atvēlēt sociālajai aizsardzībai. Liepājas pašvaldība turpinās nodrošināt dažādus sociālos pabalstus, lai liepājnieki jūtas sociāli aizsargāti. Deputāti lēma, ka dzīvokļu pabalstiem piešķirs 381 tūkst. eiro, 107 tūkst. atvēlēs GMI pabalsta nodrošināšanai, tāpat paredzēti vairāki braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā un citi pabalsti.

Nepilni 10 % no visa 2020. gada budžeta jeb 10, 6 milj. eiro paredzēti dažādu kultūras norišu un procesu nodrošināšanai. Tiks atbalstīti mūsdienīgi, radoši kultūras pasākumi, veicināta iedzīvotāju pašizpausme un līdzdalība, kā arī tiks atbalstītas īpaši tikai Liepājā notiekošas kultūras aktivitātes. Atbalsts paredzēts arī mazākumtautību kultūras tradīciju saglabāšanai un starpkultūru pasākumu norišu veicināšanai, sekmēsim iedzīvotāju līdzdalību tautas mākslas un amatiermākslas nodarbēs, finansējums paredzēts kultūras mantojuma saglabāšanai, kā arī Liepājas bibliotēkas, Liepājas muzeja un Liepājas teātra darbības nodrošināšanai.

Liepājas tēls arī 2020. gadā tiks stiprināts kā lielu un nozīmīgu sporta notikumu norises vieta. Nedaudz virs 7 milj. eiro jeb gandrīz 7 % no budžeta paredzēts sporta nozarei. Deputāti atbalstīja profesionālās sporta komandas, amatiersportistus un tautas sporta aktīvistus, kā arī atvēlēja finansējumu sporta infrastruktūras attīstībai. Tāpat bērniem tiks nodrošināta peldētapmācības programma, rīkots pasaules čempionāts florbolā, Eiropas čempionāts rallijā, dažādi turnīri, ģimenes sporta festivāli un citas sportiskas aktivitātes.

Plānotie izdevumi tiks nodrošināti no plānotajiem ieņēmumiem 99 335 472 eiro apmērā, līdzekļu atlikuma 2 513 061 eiro un kredītlīdzekļu piesaistes 7 480 769 eiro. Budžeta ieņēmumus 39% sastāda iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi 3,5% − nekustamā īpašuma nodokļu ieņēmumi, 48% − valsts mērķdotācijas, 8, 2% − budžeta iestāžu ieņēmumi par maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi. Ziedojumu un dāvinājumu ieņēmumi un izdevumi tiek plānoti 19 250 eiro apmērā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU