DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Oktobrī apstrādes rūpniecības apjomi turpināja augt

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi 2019. gada oktobrī pēc neizlīdzinātiem datiem bija par 1,8% lielāki nekā pirms gada. Arī pēc kalendāri izlīdzinātajiem datiem apstrādes rūpniecībā gada griezumā izaugsme bija 1,8% apmērā. Kopumā gada desmit mēnešos apstrādes rūpniecības produkcijas apjomi bija par 2,9% lielāki nekā pirms gada (pēc neizlīdzinātiem datiem).

Apstrādes rūpniecības produkcijas apjomi neizlīdzināti dati, izmaiņas procentos pret iepriekšējā gada atbilstošo periodu

Lielāko pozitīvo ieguldījumu apstrādes rūpniecībā oktobrī gada griezumā, pēc neizlīdzinātiem datiem, veidoja gatavo metālizstrādājumu ražošana (pieaugums par 15,8%). Jāatzīmē, ka šajā nozarē šogad vērojama stabila un strauja izaugsme. Tāpat oktobrī gada griezumā pieauga nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas (+5,1%), kokrūpniecības (+1,1%), poligrāfijas (+8,8%) un dzērienu ražošanas (+7,1%) apjomi. Pieauga arī citu apakšnozaru ražošanas apjomi.

Savukārt negatīvi apstrādes rūpniecības attīstību oktobrī ietekmēja otra lielākā apstrādes rūpniecības nozare – pārtikas produktu ražošana. Samazinājās arī automobiļu un piekabju, gumijas un plastmasu, kā arī elektrisko iekārtu ražošanas apjomi.

2019. gada oktobrī apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās palielinājās par 1,2%. Strauji pieauga vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi – par 9,1%, bet eksportētās produkcijas apjomi nedaudz saruka – par -2,8 procentiem.

Apstrādes rūpniecības izaugsme ir cieši saistīta ar eksporta iespējām. Šobrīd ir vērojama izteikta situācijas nenoteiktība ārējos tirgos (tā saucamie tirdzniecības kariBrexit, izaugsmes tempu samazināšanās eirozonas valstīs, u.c.), kas ierobežo straujāku rūpniecības attīstību. Paredzams, ka kopumā šogad izaugsme apstrādes rūpniecībā būs līdzīga kā pirms gada.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU