DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Satversmes tiesas juristi pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē ES Tiesu

Satversmes tiesas delegācija kopā ar Eiropas Savienības Vispārējās tiesas tiesnesi Ingu Reini, viņas palīdzēm Vinetu Bei un Ievu Freiju. Foto: Satversmes tiesa.

Laikā no 26.  līdz 28. novembrim Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītāja Alla Spale, tiesas padomnieks Sandijs Statkus un tiesneša palīgs Andris Pumpišs pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Eiropas Savienības Tiesu (turpmāk – EST) un Eiropas Savienības Vispārējo tiesu (turpmāk – ESVT) Luksemburgā. Viņi tikās ar ESVT tiesnesi Ingu Reini, tiesneses palīdzi Vinetu Bei, EST ģenerāladvokāti Eleonoru V. E. Šarpstoni (Eleanor V. E. Sharpston) un vairākiem citiem EST un ESVT darbiniekiem.

Satversmes tiesas darbiniekiem vizītes laikā bija iespēja izzināt EST un ESVT ikdienas darba organizāciju un lietu sagatavošanas procesu, kā arī klātienē apmeklēt divas tiesas sēdes. EST izskatītā lieta (C-41/19 FX) skāra prejudiciālo lūgumu par Polijā pieņemta tiesas sprieduma civillietā izpildi Vācijā. Savukārt ESVT izskatītā lieta (T-63/19 Rot Front / EUIPO) skāra jautājumu par saldumu preču zīmes reģistrāciju. Satversmes tiesas darbinieki arī apmeklēja EST bibliotēku un guva priekšstatu par tajā pieejamajiem informācijas resursiem.

Iegūtā pieredze ir ļoti vērtīga, jo jaunās zināšanas nodrošinās dziļāku izpratni par ESVT un EST darba specifiku, kā arī palīdzēs efektīvāk meklēt informāciju par tiesās izskatāmajām lietām. Vizīte bija vērtīgs solis sadarbības sekmēšanā starp ESVT un Satversmes tiesu.

Vizīti organizēja Satversmes tiesa sadarbībā ar ESVT tiesneses Ingas Reines biroju. Vizītes mērķis bija veicināt tiesu dialogu un pieredzes apmaiņu, dodot iespēju Satversmes tiesas darbiniekiem izzināt ESVT ikdienas darbu, kā arī iegūt papildu zināšanas un aizgūt jaunas praktiskas iemaņas darba efektivitātes uzlabošanai. Plānots, ka šī iniciatīva tiks turpināta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU