DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs akreditācijas vizītēs pieņem jaunos Itālijas un Austrālijas vēstniekus

FOTO: Ilmārs Daņiļevičs, Ārlietu ministrija

2019. gada 14. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Itālijas un Austrālijas vēstniekiem, kuri bija ieradušies iepazīšanās vizītēs.

A. Pelšs apsveica Itālijas jauno vēstnieku Stefāno Mariu Taliani de Markio (Stefano Maria Taliani de Marchio) ar stāšanos amatā, pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgo politisko dialogu un pateicās par Itālijas nozīmīgo ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Valsts sekretārs atzīmēja, ka Itālija ir svarīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris.

Atzīmējot līdzšinējās labās Latvijas un Itālijas attiecības, S. M. Taliani de Markio pauda apņēmību turpināt attīstīt abu valstu sadarbību, īpaši uzsverot ekonomikas, izglītības un kultūras jomas. Sarunā amatpersonas apmainījās viedokļiem par Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumiem un drošības politikas aktualitātēm.

Sarunā ar jauno Austrālijas vēstnieku Bernardu Džozefu Filipu (Bernard Joseph Philip) valsts sekretārs pārrunāja abu valstu kopīgās intereses un vērtībās, kā arī novērtēja labo Latvijas-Austrālijas un ES-Austrālijas sadarbību. Viņš pauda cerību, ka jau aizsāktās sarunas par ES-Austrālijas Brīvās tirdzniecības līgumu tiks noslēgtas tuvākajā laikā.

A. Pelšs norādīja, ka pēdējo gadu laikā ir novērojama izaugsme valstu attiecībās, īpaši izceļot ekonomikas jomu. Lai saglabātu šādu tendenci, nepieciešams turpināt darbu, stiprinot līgumtiesisko bāzi, īpaši izceļot Dubultnodokļu konvencijas noslēgšanas nozīmi, kas pavērtu jaunas tirdzniecības un uzņēmējdarbības iespējas, veicinātu investīciju plūsmu palielināšanos un stiprinātu noteikumos balstītu starptautiskās tirdzniecības sistēmu, norādīja valsts sekretārs.

Neraugoties uz budžeta izskatīšanas procesā atlikto lēmumu par vēstniecības atvēršanu, Ārlietu ministrija izprot vēstniecības Austrālijā nozīmi un turpinās to atkārtoti virzīt nākamo gadu budžeta plānošanas procesā.

Vēstnieki Ārlietu ministrijā iesniedza akreditācijas vēstules kopiju. Akreditācijas ceremonija pie Valsts prezidenta Egila Levita Itālijas vēstniekam notika šā gada 8. novembrī, Austrālijas vēstniekam – 15. novembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU