DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Praktiskā meistarklasē “Fake ≠ Fact” skolotāji pilnveidos medijpratības prasmes

Otrdien, 22. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks praktiska medijpratības meistardarbnīca skolotājiem “Fake ≠ Fact”, kuras laikā būs aplūkojama arī tematiska ekspozīcija.

Ņemot vērā interneta radīto straujo informācijas izplatību, kā arī sociālo mediju pieaugošo lomu informācijas ieguvē jauniešu vidū, prasme atšķirt uzticamu no neuzticamas informācijas kļūst arvien svarīgāka. Tādēļ jauniešiem ir jāsniedz nepieciešamās zināšanas un rīki faktu pārbaudei. Lai pilnveidotu pedagogu prasmes, notiks avotu analīzes un medijpratības meistardarbnīca skolotājiem “Fake ≠ fact” , kuru vadīs Zviedrijas Norčēpingas Darba muzeja eksperte Karīna Milde (Carina Milde).

Meistardarbnīcas laikā skolotāji izzinās Zviedru institūta radīto rīkkopu jauniešu avotkritikas prasmju uzlabošanai un dažādu informācijas kanālu izmantošanā. Rīkkopā “Fake ≠ fact” tiek aplūkoti dažādi naratīva veidošanas paņēmieni, un kā tajos atpazīt manipulāciju, kas radīta, lai slēptu nepatiesu un maldinošu informāciju. Rīkkopu, kuru aktīvi izmantoto jau vairākās Eiropas valstīs, veido rokasgrāmata skolotājiem un izstāde “Fake ≠ Fact Info Lab”, kuru būs iespēja aplūkot meistardarbnīcas dalībniekiem klātienē.

Meistardarbnīca norisināsies otrdien, 22. oktobrī, no plkst. 12.20 līdz plkst. 15.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tā notiek Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Universitātes organizētās kompetenču pilnveides konferences skolotājiem “Film and Media for Education” (Kino un mediju pratībā izglītībā) ietvaros.

Projektu atbalsta Zviedru institūts, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte.
 
Par UNESCO
UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 195 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski. Plašāk: www.unesco.lv un Facebook.com/UNESCOLNK.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU