DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks oficiālā vizītē tiekas ar Ķīnas prezidentu

18. oktobrī, Ķīnas Tautas Republikā, par godu Pasaules karavīru sporta spēļu atklāšanai, aizsardzības ministrs Artis tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu (Xi Jinping).

Sacensību dalībvalstu pārstāvji tikšanās laikā pārrunāja Ķīnas starptautisko politiku, kā arī tās turpmāko ekonomisko un politisko attīstību. Pēc tikšanās Ķīnas prezidents S.Dzjinpins svinīgi atklāja Starptautiskās Militārās sporta padomes organizētās Pasaules karavīru sporta spēles, kurās sacenšas arī 33 Latvijas sportisti.

Savukārt šodien aizsardzības ministrs A.Pabriks un Latvijas vēstniece Ķīnā Maija Manika tikās ar Ķīnas Militārās komisijas vicepriekšsēdētāju ģenerāli Sju Cjilianu (Xu Qiliang). Tikšanās laikā amatpersonas cita starpā pārrunāja Latvijas un Ķīnas divpusējo sadarbību ekonomikā.

Kā ziņots, no 17. līdz 21. oktobrim aizsardzības ministrs A.Pabriks oficiālā vizītē apmeklē Ķīnas Tautas Republiku. 20. un 21. oktobrī A.Pabriks Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notiekošajā Sjanšanas forumā (Xiangshan forum) uzstāsies paneļdiskusijā par militāri stratēģisko uzticēšanos un pārliecību.

Foruma laikā plānota A.Pabrika divpusējā tikšanās ar Ķīnas aizsardzības ministru ģenerāli Vei Fenhi (Wei Fenghe).

Sjanšanas foruma šī gada virstēma ir “starptautiskās kārtības saglabāšana un  miera veicināšana Āzijas un Klusā okeāna reģionā”. Pasākumā pulcēsies militārās amatpersonas, starptautisko organizāciju un domnīcu vadītāji, kā arī slaveni eksperti un zinātnieki no vairāk nekā 100 valstīm.

2006. gada 19. decembrī Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vizītes Ķīnā laikā tika parakstīta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā, kas veido pamatus divpusējai sadarbībai aizsardzības jomā.

Vienošanās paredz sadarbību un informācijas apmaiņu aizsardzības un drošības politikā, militārā un civilā personāla izglītībā un apmācībā, kā arī jautājumos, kas saistīti ar miera uzturēšanas un humanitārajām operācijām.

Pasaules karavīru sporta spēles lielākais un nozīmīgākais pasākums militārajā sportā, kas notiek reizi četros gados. Tās vērienīgi atspoguļo Starptautiskās Militārās sporta padomes ideālus, mērķus un moto: „Miers un draudzība caur sportu”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU