DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Precizētas prasības dzīvu dzīvnieku no Serbijas pārvadātājiem

Valdība otrdien, 26. februārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Grozījumi noteic obligātu prasību dezinficēt transportlīdzekļus un tos uz robežas kontrolēt, ja transportlīdzekļi, kas pārvadā nagaiņus, ES dalībvalsts teritorijā atgriežas no Serbijas caur Latvijas robežšķērsošanas vietām. Lēmums par transportlīdzekļu obligātu dezinfekciju pamatojas uz to, ka Serbijas kompetentā iestāde šāgada 13. augustā Eiropas Komisijai ziņoja par ĀCM uzliesmojumu mājas cūku populācijā. Līdz ar to nepieciešams īstenot preventīvus pasākumus, lai nepieļautu ĀCM izplatīšanos vēl neskartajās ES dalībvalstīs.

Nosacījumi par transportlīdzekļu dezinfekciju, ar kuriem pārvadā dzīvus dzīvniekus (nagaiņus) un kas atgriežas no Serbijas caur Latvijas robežšķērsošanas vietām, būs spēkā līdz 2021. gada 31. decembrim.

Vairāk informācijas – noteikumos “Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumos Nr. 83 “Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība””, kas stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU