DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

ĀM izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100” sāk apceļot Latviju

2019. gada 19. septembrī ārlietu ministrs E. Rinkēvičs Tukuma Mākslas muzejā atklās ceļojošo izstādi “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100”, kuru Ārlietu ministrija pirmo reizi ir izveidojusi ar mērķi iepazīstināt iedzīvotājus ar Latvijas ārlietu dienesta darbību un sasniegto 100 gados. Kā pirmā izstādes apskates vieta ārpus galvaspilsētas ir izvēlēts Tukums, jo ar šo pilsētu ir saistīts pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica (1887-1925) vārds.

Ekspozīcija sniedz ieskatu Latvijas vēstures nozīmīgākajos notikumos un stāsta par ārlietu dienesta diplomātu ieguldījumu valsts izveidē, pastāvēšanā un starptautiskajā atzīšanā. Tukuma iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs apskatīt dokumentus, fotogrāfijas un priekšmetus, no kuriem lielākā daļa izstādē tiek eksponēti pirmoreiz.

Tukumā Ārlietu ministrijas veidoto izstādi papildina mākslas darbi un priekšmeti no Tukuma Mākslas muzeja un citu Latvijas muzeju krājumiem, bibliotēkām un privātkolekcijām. Interesentiem būs apskatāmi Jāzepa Grosvalda, Voldemāra Tones, Romana Sutas un citu mākslinieku veidoti ārlietu dienesta darbinieku portreti gleznās, skulptūrās un šaržos. Apskatei būs pieejami arī ar ārlietu dienesta personībām saistīti priekšmeti no privātkolekcijām.

Izstādi “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100” Tukuma Mākslas muzejā varēs aplūkot no 2019. gada 19. septembra līdz 8. decembrim.

Tālāk izstāde ceļos uz Ventspili, Jelgavu un Bausku. Tāpat to iecerēts parādīt arī Cēsīs, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā. Izstāde pa Latviju ceļos līdz 2021. gada janvārim, kad apritēs 100 gadu, kopš tika panākta Latvijas Republikas starptautiski tiesiskā (de iure) atzīšana. Līdzās izstādei iecerētas sarunas un diskusijas, kuru mērķis ir veicināt sabiedrības zināšanas par diplomātiju, ārpolitiku un ārlietu dienesta darbību.

Ārlietu ministrijas ceļojošā izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100” ir daļa no Latvijas ārlietu dienesta simtgades svētku programmas.

Informācijai

Latvijas ārlietu dienests ir vienīgā Latvijas Republikas institūcija, kas bez pārtraukuma darbojusies kopš valsts dibināšanas. Latvijas diplomāti vienmēr ir strādājuši Latvijas valsts un tautas interesēs. Ārlietu dienests nodrošina Latvijas kā neatkarīgas, demokrātiskas un drošas valsts attīstību.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU