DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Ramona Petraviča: “Mūsu senioriem visām durvīm jābūt atvērtām!”

Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai, kas tiek atzīmēta 1. oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča aicinās Saeimu rīkot atvērto durvju dienu Saeimas namā. Šāda prakse  ieviesta Vācijas Parlamentā un šī lieliskā pieredze būtu jāpārņem arī Latvijā.

“Ir vērts atvēlēt  vienu dienu gadā, lai tuvinātu Latvijas seniorus Saeimas darbam, tā uzlabojot komunikāciju un veicinot dialogu par jautājumiem, kas nezaudē aktualitāti gadu no gada. Sauksim to par Atvērto durvju dienu Senioriem Saeimā, “ rosina ministre Ramona Petraviča.

Latvijas Saeimas namu un plenārsēžu darbību klātienē vērot ikdienā nav iespējams, tomēr tas neizslēdz iespēju rīkot atsevišķu pasākumu, kur senioriem piedāvāt ne tikai ekskursiju Saeimas nama telpās, bet dalību  plenārsēdē, iespēju uzdot jautājumus deputātiem un saņemt atbildes uz tiem.

“Iepazīstoties ar Vācijas pieredzi, secinu, ka šādas tikšanās veicina komunikāciju un labāku izpratni vienam par otra darbu un reālo situāciju. Tas nekādā ziņā neizraisa ne liekus asumus sarunās par “karstajām tēmām”, ne apgrūtina Saeimas darba kārtību. Mazliet pacietības pie drošības pārbaudes un dažas stundas atkāpei no darba plāna, pretim var dot neatsveramu ieguvumu komunikācijā turpmāk, “ir pārliecināta Ramona Petraviča.

Daudzviet Latvijā 1. oktobrī tiek rīkoti dažādi pasākumi senioriem, lai pievērstu uzmanību nozīmīgai un lielai Latvijas sabiedrības daļai. Tie ir gan pašu senioru koncerti, gan apsveikumu runas viņiem. Tomēr šāda Atvērto durvju diena senioriem Saeimā varētu kļūt par labu tradīciju pozitīvam dialogam.

“Ceru uz kolēģu atbalstu šai idejai kā valdībā, tā Saeimā, “ pauž labklājības ministre Ramona Petraviča.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU