DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Piešķir līdzekļus diskriminācijas risku mazināšanai 

Sabiedriskās domas aptaujas par sabiedrības izpratni par diskriminācijas aspektiem joprojām uzrāda, ka 40% aptaujāto ir saskārušies ar diskrimināciju, tikpat daudz – 41% diskrimināciju ir novērojuši savu draugu/paziņu vidū. Diskriminācija, ar kuru saskaras bieži vai samērā bieži, aptaujātie respondenti min vecumu (51%), piederību romu tautībai (46%), etnisko piederību (44%), seksuālo orientāciju (42%), invaliditāti (33%), dzimumu un dzimuma identitāti (32%). 

“Redzot šādu statistiku ir pašsaprotami, ka ir jāstiprina atbalsts personām, kas saskaras ar diskrimnāciju un kurām ir spēks mainīt līdzšinējo situāciju.  Labklājības ministrija šāda apmēra atbalstu nediskriminācijas, vienlīdzīgu iespēju veicināšanā un savu tiesību izpratnē īsteno pirmo reizi, un es ceru uz aktīvo nevalstiskā sektora organizāciju dalību, ” uzsver Latbklājības ministrs Uldis Augulis. 

Lai mazinātu diskriminācijas riskus tiks īstenoti atbalsta pasākumi cilvēkiem, kuri pakļautas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam invaliditātes, vecuma, dzimuma, etniskās piederības, reliģiskās pārliecības vai seksuālās orientācijas dēļ.  

To paredz Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.—2027. gadam 4.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt aktīvu iekļaušanu, lai veicinātu vienlīdzīgas iespējas, nediskriminēšanu un aktīvu līdzdalību, kā arī uzlabotu nodarbinātību, jo īpaši attiecībā uz nelabvēlīgā situācijā esošām grupām” 4.3.4.2. pasākuma “Atbalsta pasākumi diskriminācijas riskam pakļautajām personām vienlīdzīgu iespēju un tiesību realizēšanai dažādās dzīves jomās” īstenošanas noteikumi, kas otrdien, 2. aprīlī, pieņemti valdības sēdē. 

Jaunajam atbalsta pasākumam paredzēti 5,5 miljoni eiro, no kuriem 4,7 miljoni būs ESF + finansējums. Uz to varēs pretendēt biedrības vai nodibinājumi, kas saskaņā ar statūtiem nodrošina diskriminācijas mazināšanas pasākumus, pārstāvot kādu no šajā pasākumā noteiktās mērķa grupas personu interesēm un sekmējot šo personu sociālo iekļaušanu. Par šo naudu tiks rīkotas konferences, konsultācijas, lekcijas, semināri, diskusijas, domnīcas, darbnīcas, interešu grupu nodarbības, atbalsta grupas, aktīvās atpūtas pasākumi ārpus mājas, kā arī citi atbalsta pasākumu veidi, kas mazinās sociālās atstumtības un diskriminācijas riskus mērķa grupas personām, veicinot šo cilvēku iekļaušanu sabiedrībā un darba tirgū.  

 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI