DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Noteiktas stingrākas prasības darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējiem 

Š.g. 23. aprīlī Ministru kabinets izskatīja grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Komersantu – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju – licencēšanas un uzraudzības kārtība”.  

Labklājības ministrs Uldis Augulis, raksturojot esošo situāciju uzsver, ka “pēdējo gadu laikā būtiski mainījusies darbiekārtošanas pakalpojumu tirgus struktūra, komersantiem lielākoties piedāvājot darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumus, kuru ietvaros aktīvi tiek piesaistīts arī darbaspēks no trešajām valstīm. Arī izsniegto licenču darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai skaits ir trīskāršojies, vienlaikus vairāki licences saņēmēji darbību faktiski neveic, kas būtiski apgrūtina darbiekārtošanas pakalpojumu uzraudzības procesu. Izmaiņas pakalpojuma sniegšanas normatīvajos dokumentos veicinās darbiekārtošanas pakalpojumu jomas sakārtošanu un pašregulāciju, kā arī nodrošinātu jomas efektīvāku un mērķētāku uzraudzību.” 

Turpmāk minētā kārtība noteiks, ka valsts nodeva darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju darbības licences saņemšanai būs 500 EUR (iepriekš - 142,29 EUR), licences darbības termiņš būs 3 gadi (iepriekš beztermiņa), kā arī licences saņēmējam būs pienākums dokumentāri apliecināt pakalpojumu sniegšanai piemērotu (biroja) telpu esamību.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI