DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2019
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Piedalies Eiropas mobilitātes nedēļas aktivitātēs Liepājā

No 16. līdz 22. septembrim ar vairākām aktivitātēm gājējiem un velobraucējiem Liepājā atzīmēs Eiropas mobilitātes nedēļu ar mērķi veicināt alternatīvu pārvietošanās veidu izvēli autotransportam.  

Visas nedēļas garumā iedzīvotāji aicināti doties pastaigās pa pilsētu, piedaloties gan organizētās bezmaksas gidu ekskursijās, gan apmeklējot Jūrmalas parka kokaugu izziņas taku. Tāpat iedzīvotāji aicināti doties uz darbu ar velosipēdu un nedēļas nogalē – sestdienā – pievienoties velobraucienam “Diena bez auto”, kas šogad plānots uz tūrisma objektu Redānu, 14. novembra bulvārī 82/86, kur gaidāmas daudzveidīgas aktivitātes visai ģimenei.

Pastaiga pa Jūrmalas parka kokaugu izziņas taku

Rosinot uz aktivitātēm svaigā gaisā un popularizējot Liepājas atpūtas piedāvājumus, Eiropas mobilitātes nedēļas laikā aicinām doties pastaigā pa Jūrmalas parka kokaugu izziņas taku, izmantojot speciāli izveidotu tīmekļa vietni www.jurmalasparkakoki.lv, kas ir paredzēta arī lietošanai viedtālrunī. Šajā tīmekļa vietnē iespējams ne vien apskatīt attēlus un izlasīt aprakstus par Jūrmalas parkā augošajiem kokiem un krūmiem, bet, izmantojot tīmekļa vietnē pieejamo kartogrāfisko materiālu, iespējams izstaigāt izziņas taku un apzināt Jūrmalas parka dabas bagātības.

Pirmie 100 interesenti, kuri laikā no 16. līdz 20. septembrim ieradīsies Liepājas pašvaldības Vides nodaļā, 117. kabinetā (tālrunis: 63 404 745), var saņemt Jūrmalas parka kokaugu izziņas takas grāmatu, kas paliks kā ilgstoša vērtība, mudinot doties pastaigā visos gadalaikos, katrā no tiem atklājot kokaugu izziņas taku jaunā veidolā.

Pastaigu ekskursijas pa pilsētu

No 16. līdz 20. septembrim katru vakaru plkst. 18.00 un svētdien, 22. septembrī, plkst. 12.00 aicinām liepājniekus un pilsētas viesus zinoša gida pavadībā doties pastaigu ekskursijā, lai iepazītu Vecliepāju. Tikšanās vieta pastaigai 16.–20. septembrī būs Rožu laukums, bet pastaigai 22. septembrī – koncertzāles “Lielais dzintars” 1. stāva foajē. Satikšanās vietā gaidīs gids ar pazīšanās zīmi – Liepājas karodziņu. Pastaigu ekskursijas garums būs līdz divām stundām. Interesentiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63 480 808 vai 29 402 111. Pastaigu ekskursijas Mobilitātes nedēļas ietvaros tiek organizētas bez maksas.

Ar velosipēdu uz darbu

Savukārt 19. septembrī aicinām iedzīvotājus iesaistīties akcijā “Ar velo uz darbu”, dodoties savās ikdienas darba un skolas gaitās videi un veselībai draudzīgā veidā – ar velosipēdu. Šajā dienā no plkst. 7.30 līdz 8.30 pie tirdzniecības centra “Kurzeme” ar gardu rīta kafiju un spēcinošu našķi tiks cienāti visi velobraucēji. Šajā laikā turpat darbosies arī velosipēda apkopes punkts.

Velobrauciens “Diena bez auto”

21. septembrī gaidāms ikgadējais velobrauciens “Diena bez auto”, kas šogad plānots uz samērā nesen atvērto tūrisma objektu Redānu 14. novembra bulvārī 82/86.

Reģistrācija velobraucienam sāksies plkst. 11.00 pie Liepājas domes ēkas Rožu ielā 6, kur katram dalībniekam tiks piešķirts īpašs atpazīšanas T-krekls. Velobrauciena starts tiks dots plkst. 12.00. Brauciena maršruts būs aptuveni 12,5 kilometru garš, un tas virzīsies pa Kuršu ielu, Siena ielu, Kuršu laukumu, Malkas ielu, Kungu ielu, Zirņu ielu, pāri Jaunajam tiltam tālāk pa Parka ielu un pa Brīvības ielu līdz 14. novembra bulvārim, kur paredzēts brauciena noslēdzošais posms līdz Redānam.

Velobrauciena galapunktā sagaidīs vairākas bezmaksas aktivitātes visai ģimenei:

  • atspirdzinošs dzēriens un spēcinoša zupa, par ko gādās Karostas cietuma bufete;
  • kopā ar gidu varēs doties ekskursijā pa Redānu;
  • būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kur centīgākie tiks pie balvām;
  • darbosies velosipēdu apkopes punkts;
  • varēs baudīt muzikālu priekšnesumu, ko sniegs pašmāju dziedātājs un ģitārists Normunds Karpičs;
  • mazākos velobrauciena dalībniekus par drošu pārvietošanos ar kājām un velosipēdu izglītos Valsts policijas Runcis Rūdis un Bebrs Bruno;

strādās Veselības izziņas telts, kur Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles speciālistu vadībā varēs veikt asinsspiediena, pulsa, holesterīna un cukura līmeņa mērījumus, kā arī  noteikt muskuļu spēku un skābekļa daudzumu asinīs.

(Veselības izziņas telts aktivitātes tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros)

Aicinām paņemt līdzi sedziņu vai pledu, lai ērti iekārtotos, ieturot maltīti un klausoties koncertu.

Informējam, ka Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com, draugiem.lv un instagram.com kontos, kā arī nepieciešamības gadījumā iesniegti dalībai Eiropas līmeņa “European Mobility Week Award” konkursā.

Informācijai

Lai mudinātu pilsētas veicināt ilgtspējīgu transporta veidu izmantošanu un aicinātu iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas automašīnām, nedēļā no 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā norisinās Eiropas mobilitātes nedēļa, kuras laikā tiek rīkoti dažādi ar ilgtspējīgu pārvietošanos saistīti pasākumi.

Šī gada Eiropas mobilitātes kampaņa tiek īstenota ar saukli  “Gudrāks solis”, un šīs nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar velosipēdu un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību. Arī Liepāja jau vairākus gadus iesaistās Eiropas mobilitātes nedēļas popularizēšanā, un šis gads nebūs izņēmums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU