DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Administratīvo atbildību mežā turpmāk regulēs Meža likums

Valdība otrdien, 3. septembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Meža likumā, lai Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto administratīvo atbildību meža apsaimniekošanā un izmantošanā iekļautu Meža likumā.

Ar likumprojektu tiek pārņemtas tikai tās kodeksa normas, kas nosaka sodus par pārkāpumiem, kas izdarīti, pārkāpjot Meža likumā un uz tā pamata izdotajos normatīvajos aktos noteikto. Izvērtējot nodarījumu bīstamību, sekas un atšķirīgās situācijas, kādās pārkāpumi var tikt izdarīti, kā arī ņemot vērā to, ka administratīvā soda mērķis var tikt sasniegts, arī neuzliekot naudas sodu, paredzēta iespēja piemērot arī brīdinājumu, kā arī samazināts noteiktais mazākais naudas soda apmērs, atkarībā no pārkāpuma smaguma.

Likumprojektā noteiktas arī administratīvo pārkāpumu lietu virzībā iesaistītās personas, ņemot vērā iesaistīto personu kompetences jomu.

Visi ar administratīvo atbildību saistītie jautājumi ir apkopoti vienā atsevišķā nodaļā, kas reglamentē administratīvo atbildību meža apsaimniekošanā un izmantošanā un kompetenci administratīvo pārkāpumu procesā.

Likumprojekts Grozījumi Meža likumā” vēl jāskata Saeimai, un tas stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU