DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma
1
1

Tiesai nodota krimināllieta par OIK krāpšanas mēģinājumu

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA “Rīgas enerģija” valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, lielā apmērā. Lietā apsūdzēts arī kāda cita uzņēmuma elektrotehniķis par  mēģinājuma ar viltu iegūt tiesības uz svešu mantu atbalstīšanu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu uzņēmuma SIA “Rīgas enerģija” valdes locekļi viltoja un izmantoja saturiski viltotus dokumentus, kuros iekļāva patiesībai neatbilstošas ziņas par elektroenerģijas ražošanas uzsākšanu koģenerācijas procesā. Savukārt elektrotehniķis apsūdzēts par krāpšanas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, lielā apmērā, mēģinājuma atbalstīšanu.

SIA “Rīgas enerģija” valdes locekļi apsūdzēti pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas un Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, Krimināllikuma 275.panta otrās daļas. Savukārt elektrotehniķis apsūdzēts pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas, 15.panta ceturtās daļas un Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, Krimināllikuma 275.panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.     

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU