DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. augustā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Prezidents pauda gatavību atbalstīt nevalstiskā sektora attīstību

Vakar, 13.augustā, pārstāvji no Latvijas Pilsoniskā alianses - Kristīne Zonberga, Uldis Dūmiņš un Zaiga Pūce, no Eiropas Kustības Latvijā - Andris Gobiņš, no Domnīcas PROVIDUS - Iveta Kažoka tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Tikšanās laikā pilsoniskās sabiedrības pārstāvji uzsvēra, ka nevalstiskajām organizācijām ir būtiska partneru loma sadarbībā ar valdību un pašvaldībām, lai risinātu sabiedrībai aktuālus jautājumu. Tādēļ būtiski, lai valsts spētu nodrošināt caurskatāmu, uz līdzdalību vērstu atbalsta finansējuma sadali nevalstiskajam sektoram. Sarunas laikā tika apspriesta arī Eiropas valstu prakse NVO sektora iesaistei dialogā ar valdību, kā arī pārrunāta nelabvēlīgā ietekme uz NVO darbību, kas ir radusies pēdējo divu gadu laikā pēc nodokļu reformas.

Diskutējot ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, Valsts prezidents pauda gatavību atbalstīt nevalstiskā sektora attīstībai svarīgus jautājumus.

“Valsts prezidenta tikšanās ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem ir labs signāls, ka turpmākajos gados ar demokrātijas stiprināšanu saistīti jautājumi, tai skaitā pilsoniskās līdzdalības un sabiedrības uzticēšanās veicināšana, varētu arvien vairāk parādīties publiskās pārvaldes dienaskārtībā. Prezidents tikšanās laikā apliecināja vēlmi veidot konstruktīvu dialogu ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, un sniegt atbalstu tādu jautājumu risināšanā, kā  nevalstiskā sektora niansētākā strukturizēšanā, kas ietu kopsolī ar caurskatāmāku un mērķtiecīgāku finansēšanas modeli, kā arī kvalitatīvāka sabiedrības pārstāvju iesaistīšana lēmumu pieņemšanas procesos pašvaldību, nacionālā un ES līmenī ,” pēc tikšanās atzina Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Organizācijas pauž gandarījumu, ka Valsts prezidents rada laiku tikties ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, lai saturīgi diskutētu par sektora izaicinājumiem un iespējamiem risinājumiem.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 132 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 70 000 privātpersonas. Sīkāka informācija: www.nvo.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU