DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

E. Levits: jāstiprina latviešu valodas un literatūras skolotāju profesijas prestižs

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

12. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdi, lai pārrunātu latviešu valodas pozīcijas topošajā “Skola2030” mācību saturā un iespēju stiprināt latviešu valodu valstiskā līmenī.

E. Levits interesējās par to, kā norit Valsts izglītības un satura centra (VISC) īstenotā projekta “Skola2030” ieviešana, cik liela loma mācību saturā atvēlēta latviešu valodai un cik sekmīga ir VISC komunikācija ar skolām un pedagogiem, kuri nav tieši iesaistīti projekta izstrādes darba grupā.

“Latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas loma ir jāstiprina ne tikai mācību saturā, bet arī jārunā par tās lietojumu sabiedrībā. Absurda ir situācija, ka valsts valodas lietojuma līmenis ir 60 %. Latviešu valoda ir mūsu valsts simbols, kas ir jālolo un jāstiprina ilgtermiņā, jo spēcīgas Latvijas pamats ir stabila, literāri bagāta latviešu valoda,” uzsver Egils Levits.

Tikšanās laikā asociācijas valde ieskicēja vairākus problēmjautājumus, kam lūdza Valsts prezidenta vērību. Proti, centralizēto eksāmenu (CE) rezultāti liecina, ka skolēnu vidū latviešu valodas zināšanas ir kritiski zemas – 2018./2019. gada CE rezultāti uzrāda tikai 49 % apguves līmeni. Tāpat arvien aktuālāks kļūst skolotāju paaudžu maiņas jautājums – aptuveni 1/3 pedagogu strādā pēc pensijas vecuma. Abas puses bija vienisprātis – pedagogu darbs ir jāpopularizē, stāstot par tā nozīmi gan praktiskā līmenī, gan kopumā no valsts attīstības perspektīvas. Tika pārrunāta arī latviešu valodas loma tādās Latvijai nozīmīgās jomās kā uzņēmējdarbība un zinātne.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU