DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Jaunieši aicināti piedalīties radošajā pēcpusdienā “Kā izskatās līdzdalība?” 

Publicitātes attēls

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus uz radošo pēcpusdienu “Kā izskatās līdzdalība?”, kas 18. maijā notiks Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2024 – Līvānos. Tajā jaunieši kopā ar mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil meklēs līdzdalības tēlu – kā tā izskatītos, ja būtu, piemēram, supervaronis – kādas spējas un prasmes to veido un kā to attēlot vizuāli? 

Pēcpusdienas pirmajā daļā, no plkst. 14.00, JSPA projektu koordinators Ingmārs Zvirgzdiņš ar jauniešiem diskutēs par to, kas ir līdzdalība, ko tā sevī ietver un kā izpaužas. Pēc tam jaunieši ķersies pie radošas darbošanās kopā ar mākslinieku, lai dzirdēto vizualizētu jeb pārvērstu zīmējumā, radot katram savu līdzdalības tēlu. Plānots, ka radošā darbošanās notiks līdz plkst. 18.00.  

Līdzdalība ir ne tikai viens no mākslas pamatprincipiem, bet arī būtiska sabiedrības veidošanā un izaugsmē. Šajā darbnīcā jaunieši tiks aicināti pārdomāt un attēlot savu izpratni par līdzdalību caur mākslu. Darbnīcas dalībnieki ne tikai izpētīs šo tēmu, bet arī praktiski izdzīvos līdzdalību, strādājot kopā ar citiem jauniešiem un pieredzējušu mākslinieku. Šī ir lieliska iespēja iegūt jaunas mākslas prasmes un satikt domubiedrus ar līdzīgām interesēm.  

Radošajā pēcpusdienā aicināti pieteikties jaunieši no 16 gadu vecuma ar interesi un pieredzi vizuālajā mākslā (mākslas skola, pulciņi utml.). Pieteikšanās iespējama līdz 10. maijam (ieskaitot), aizpildot anketu. Ar apstiprinātajiem dalībniekiem sazināsimies 14. maijā. Aicinām ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots. Dalībniekiem radošās pēcpusdienas laikā tiks nodrošināti radošie materiāli un uzkodas. Ceļa izdevumi uz un no pasākuma norises vietas dalībniekiem jāsedz pašiem. 

Tāpat 18. maijā uz Līvānu novada jauniešu centra “Kvartāls” sienas taps pirmais oficiālais grafiti mākslas darbs Līvānos. Jaunieši aicināti piedalīties aptaujā, lai paustu savu redzējumu, kuru mākslinieks Dainis Rudens pārvērtīs grafiti skicē. Aptauja aizpildāma līdz 9. maijam (ieskaitot): https://ej.uz/LJG2024. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI