DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Apē darbu sāks Zemessardzes 31. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts

Piektdien, 12. jūlijā, Apē svinīgi atklās Zemessardzes 31.kājnieku bataljona rotas atbalsta punktu.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, 31.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Ritenis, Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas un Apes posteņa pārstāvji.

Jaunais bataljona rotas atbalsta punkts, kas atradīsies Dzirnavu ielā 2a, atvieglos iespēju Apes un tuvējo novadu iedzīvotājiem pievienoties Zemessardzei, ļaus efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas, kalpos kā vieta, kur rīkot sapulces rotu komandējošajam sastāvam, tāpat tas darbosies kā pulcēšanās punkts zemessargiem no Apes un tuvējās apkārtnes.

Kā norāda Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants J.Ritenis – rotas atbalsta punkts veicinās arī sadarbību ar vietējo pašvaldību, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, jo atradīsies vienā ēkā ar šīm institūcijām.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljona atbildības teritorijā atrodas Alūksnes, Apes, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novads. 2009. gada decembrī bataljona štābs tika pārvietots no Balviem uz Alūksni, un šobrīd viss bataljons ir izvietots vienās telpās kopā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu. Bataljona komandieris kopš 2017.gada 3. marta ir pulkvežleitnants Jānis Ritenis.

Zemessardzes 31. kājnieku bataljons ir viens no pieciem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pakļautībā esošajiem bataljoniem, līdzās 22.kājnieku bataljonam Valmierā, 25.kājnieku bataljonam Gulbenē, 27.kājnieku bataljonam Cēsīs un 54.inženiertehniskajam bataljonam Ogrē. Stiprinot valsts aizsardzības spējās un padarot efektīvāk veicamas bataljoniem noteiktās funkcijas, durvis vēra arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 25.kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts Madonā, un 27.kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts Siguldā. 

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU