DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
13
13

Pedagogu algas minimālo likmi no 1.septembra paaugstinās līdz 750 eiro

No šā gada 1. septembra vispārējās izglītības, pirmsskolas izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu zemākā mēnešalga tiek palielināta no 710 eiro līdz 750 eiro par likmi jeb 30 stundu darba nedēļu – to paredz otrdien, 2019.gada 18.jūnijā, valdībā apstiprinātie grozījumi Pedagogu darba samaksas noteikumos.

Izglītības un zinātnes ministrijas prioritāte ir konsekventa pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšana, kas sekmīgi noris  pēdējo gadu laikā kopš jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanas.

“Patlaban turpinās pašvaldību izglītības iestāžu tīkla sakārtošana, kas veicina valsts finanšu līdzekļu efektīvāku izlietojumu. Kopā ar pašvaldībām, sadarbības partneriem mēs turpinām reformu īstenošanu, kas vērstas uz izglītības kvalitātes celšanu un skolotāja profesijas pievilcības paaugstināšanu. Viens no būtiskiem aspektiem, lai motivētu jaunos pedagogus ienākt skolās, ir darba samaksa. Esmu gandarīta, ka esam panākuši vienotu izpratni par pārmaiņu nepieciešamību un vajadzību palielināt pedagogu atalgojumu,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Algu paaugstināšanai 2019.gadā papildu paredzētais finansējums ir  7 658 482 eiro, savukārt 2020.gadā un turpmākajos gados nepieciešamais finansējums ir 22 973 631 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija turpina īstenot valsts nozīmes reformas, lai sekmētu izglītības kvalitāti, nodrošinot līdzvērtīgas iespējas izglītības ieguvei visiem, neatkarīgi no dzīvesvietas, padarītu efektīvākus skolu infrastruktūras un cilvēkkapitāla resursus, kā arī nodrošinātu pedagogu darba atalgojuma pieaugumu.

Lai īstenotu pedagogu darba samaksas pieauguma grafikā noteikto pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi, pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveide turpināsies, veicot normatīvo aktu izmaiņas saistībā ar pedagogu darba samaksas sistēmu un mērķdotācijas sadales kārtību pašvaldībām.

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks valdībā tika apstiprināts 2018.gada 15.janvārī. Tas paredz  turpmāko piecu gadu laikā  pakāpeniski palielināt pedagogu atalgojumu, līdz 2022.gada 1.septembrim sasniedzot 900 eiro par zemāko darba algas likmi. Grafiks paredz palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, pirmsskolā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Vienlaikus finanšu līdzekļi pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai tiek rasti no trīs avotiem - sakārtojot izglītības iestāžu tīklu, efektivizējot izglītības procesu, kā arī piešķirot papildu finansējumu no pašvaldību un valsts budžeta, ievērojot solidaritātes un vienlīdzības principu.

Noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2016.gada 5.jūlija noteikumos Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
13
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU