DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents tiekas ar Pārresoru koordinācijas centra vadītāju

“Valsts ārējā un iekšējā drošība arī turpmāk būs lielākie Latvijas nākotnes izaicinājumi un to risināšanai būs jāpieliek visas pūles. Savukārt, izglītība, zinātne, jaunās tehnoloģijas un inovācijas ir tās prioritātes, kuru sasniegšana jāliek mūsu valsts turpmākās tautsaimniecības attīstības pamatā, izstrādājot jauno Nacionālās attīstības plānu 2021.-2027. gadam. Vienlaikus svarīgi, lai šī stratēģiskā plāna izstrādē iesaistītos visas puses: parlaments, valdība, pašvaldības, uzņēmēji, sociālie partneri un eksperti,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2019. gada 24.maijā, Rīgas  pilī tiekoties ar Pārresoru koordinācijas centra vadītāju Pēteri Vilku.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja arī Latvijas valsts kapitālsabiedrību pārvaldību, to regulējošo ietvaru, kapitālsabiedrību stratēģiju un būtisku darījumu izvērtēšanu, kā arī valsts kapitālsabiedrību ietekmi uz kopējo Latvijas tautsaimniecību.

“Valsts kapitālsabiedrībām jākalpo sabiedrības interesēm, ar savu darbību sniedzot sabiedrībai maksimālu labumu. Savukārt valstij attiecībā uz savām kapitālsabiedrībām jārīkojas kā atbildīgam un profesionālam saimniekam, nosakot ne tikai uzņēmumu stratēģiskos mērķus, bet arī sniedzot autonomiju uzņēmumiem šos mērķus realizēt. Valstij, īstenojot valsts kapitālsabiedrību pārvaldību, jāievēro Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) noteiktos principus un standartus, kas Latvijai kā pilntiesīgai OECD dalībvalstij ir saistoši,” atzīmēja Valsts prezidents.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU