DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ar valsts un pašvaldības līdzfinansējumu Liepājā algotu darbu vasarā strādās 400 skolēnu

Lai nodrošinātu skolēniem darba pamatprasmju, iemaņu un jaunas pieredzes gūšanu, kā arī sniegtu iespēju jauniešiem nopelnīt, ar pašvaldības un valsts līdzfinansējumu no 3. jūnija Liepājā darbu vasarā pakāpeniski uzsāks 400 skolēni.

Ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu vasarā strādās 300 skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem (2 nedēļas), savukārt 100 jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (1 mēnesi) strādās, pateicoties gan pašvaldības, gan valsts līdzfinansējumam.

Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiālē, realizējot pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”, saskārās ar situāciju, ka pieteikumu skaits no darba devējiem pārsniedza līdzfinansēto darba vietu skaitu, tādēļ NVA Liepājas filiāle lūdza piešķirt papildus valsts finansējumu, lai varētu nodrošināt visu atbalstīto darba vietu izveidi.

“Labklājības ministres Ramonas Petravičas darba vizītes laikā Liepājā, pārrunājot aktuālās problēmas, norādīju uz nepietiekamu finansējumu skolēnu nodarbinātībai vasarā. Man ir patiess prieks, ka ministrija aktīvi iesaistījās šīs problēmas risināšanā un vēl 89 skolēniem papildus tiks dota iespēja strādāt vasarā”, gandarīts ir domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Kopumā programmas īstenošanai, lai ar darbu vasarā nodrošinātu 400 skolēnus, pašvaldība plānojusi piešķirt budžeta līdzekļus 76 689,00 eiro apmērā, savukārt NVA - 25 800,00.

Algotu darbu skolēni strādās dažādās pilsētas skolās, bibliotēkās, Liepājas muzejā un pašvaldības aģentūrā “Nodarbinātības projekti”. Darbs dažādās vecuma grupās tiks organizēts no jūnija līdz augustam vairākās maiņās.

Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu atbilstoši valstī noteiktās minimālās darba algas apmēram, atbilstoši nostrādātajam laikam.

Projektu „Skolēnu nodarbinātība vasarā” Liepājas pašvaldība īsteno kopš 2000. gada.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU