DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP ļauj divu franšīzes veikalu ķēdes ELVI uzņēmumu apvienošanos

7. maijā Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA „VITA mārkets” iegūt tiesības izmantot SIA „VEINA PLUS” aktīvus, tai skaitā nomāt tirdzniecības telpas Lielvārdē, Lāčplēša ielā 23B. Abi uzņēmumi darbojas franšīzes veikalu ķēdē ELVI, un tirgus dalībnieku maiņa konkrētajās tirdzniecības platībās neradīs kaitējumu konkurencei.

Izvērtējot uzņēmumu apvienošanās ziņojumā un Konkurences padomes rīcībā esošo informāciju, iestāde konstatēja, ka apvienošanās rezultātā konkurences apstākļi ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū Lielvārdes teritorijā netiks ietekmēti, jo šajā tirgū esošo veikalu ar zīmolu „ELVI” nomainīs cits tā paša zīmola mazumtirgotājs.

Tā kā apvienošanās rezultātā ietekmētajā tirgū nemazināsies konkurence un neradīsies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis, Konkurences padome lēma par darījuma atļaušanu.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Saite uz lēmumu: https://ej.uz/A07052019

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU