DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Izziņoti konkursa "Mans Raiņa dzejolis" laureāti

2019. gadā Raiņa muzejs Jasmuiža rīkoja vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkursu MANS RAIŅA DZEJOLIS. Konkursa uzdevums bija izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu sev mīļākajam Raiņa dzejolim, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu dzejas ilustrāciju.

Konkursā varēja piedalīties bērni vecumā no 7 līdz 15 gadiem.

Kopā tika iesūtīti 902 darbi. Konkursā piedalījās skolēni no visas Latvijas: sākot ar Latgales, beidzot ar Rīgas skolām.

Vecuma grupā 7–11 gadi bija iesūtīti 674 darbi, no tiem 27 – vizuāli plastiskie. Vecuma grupā 12–15 gadi bija iesūtīti 228 darbi, no tiem 27 – vizuāli plastiskie.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Preiļu novada domes māksliniece Inese Anina, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka, mākslinieces Silvija Berezovska un Guna Egle, brīvmākslinieks Andris Kažemāks.

1. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Ievai Krukovskai par darbu „Visi desmit” (9 gadi, Austrumlatgales radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”) un Jegoram Bondarenko par darbu „Kaķenīte” (8 gadi, Maltas vidusskola).

2. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Andrejam Eusebijam Selickim par darbu „Zirņa bēni” (11 gadi, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola) un Kristiānai Gadzānei par darbu „Zirņa bērni” (10 gadi, Špoģu Mūzikas un mākslas skola).

3. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Andrim Martinovam par darbu „Lapsa un kurmis” (10 gadi, Nautrēnu vidusskola) un Elīnai Oļševskai par darbu „Kaķenīte” (8 gadi, Maltas vidusskola).

1. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Edvardam Audzēvičam par darbu „Zirņa bērni pieauguši” (11 gadi, Rīgas Juglas vidusskolas mākslas studija „Domiņa”).

2. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Renāram Paulicānam par darbu „Zirņa bērni ” (10 gadi, Rīgas Pļavnieku pamatskola).

3. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Natālijai Ozoliņai par darbu „Zaķis” (9 gadi, Rīgas Juglas vidusskolas mākslas studija „Domiņa”).

1. vietu vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Katrīnai Ragei-Raģis par darbu „Nepaklausīgais Incītis” (12 gadi, Grafikas darbnīca un mākslas studija „Galerija Centrs”).

2. vietu vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Artjomam Leonovam par darbu „Lācis” (14 gadi, Daugavpils 11. pamatskola) un Zanei Rizgai par darbu „Fatums” (14 gadi, Preiļu 1. pamatskola).

3. vietu vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem par vizuālās mākslas darbu žūrija piešķīra Janai Priecumai par darbu „Daba un dvēsele” (12 gadi, Rīgas 71. vidusskola) un Katerinai Bašlovskai par darbu „Visi desmit” (14 gadi, Rīgas 80. vidusskola).

1. vietu vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Rūtai Loginai par darbu “Labu nakti!” (14 gadi, Preiļu Mūzikas un mākslas skola).

2. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Klintai Tiļčikai par darbu „Ezis drošprātis” (13 gadi, Rīgas Juglas vidusskolas mākslas studija “Domiņa”).

3. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Laurai Mežiņai par darbu „Kaķenīte” (14 gadi, Krāslavas Valsts ģimnāzija).

Konkursa žūrija piešķīra 29 Atzinības rakstus: Evelīnai Šņepstei par darbu „Lolīte” (10 gadi, Preiļu 1. pamatskola), Ilutai Priedei par darbu „Kaķenīte” (10 gadi, Dobeles Mākslas skola), Keitai Caunei par darbu „Lellīte slima” (10 gadi, Dobeles Mākslas skola), Kristiānam Kalniņam par darbu „Pavasara dienas” (11 gadi, Rīgas 45. vidusskola), Esterei Vaivodei par darbu „Sienāzītis” (11 gadi, Jersikas pamatskola), Samantai Andrejevai par darbu „Pavasara ganības” (10 gadi, Jersikas pamatskola), Ruslanam Filipovam par darbu „Pavasara un dzenis” (10 gadi, Nautrēnu vidusskola), Kevinam Ulbicānam par darbu

„Lācis” (8 gadi, Nautrēnu vidusskola), Annijai Mazurei par darbu „Pavasara un dzenis” (11 gadi, Nautrēnu vidusskola), Aleksandrai Šibanovai par darbu „Vāverīte” (11 gadi, Maltas vidusskola), Ivonnai Brūvere par darbu „Rīta rasa” (15 gadi, Rudzātu vidusskola), Ernestam Kalniņam par darbu „Uguns dzēsums” (12 gadi, Raunas vidusskola), Jūlijai Ivanovai par darbu „Rasa klāja zemes vaigu” (12 gadi, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola), Sandrai Brakovskai par darbu „Pavasara ganības” (14 gadi, Vārkavas vidusskola), Rūtai Loginai par darbu „Veļas diena” (15 gadi, Preiļu Mūzikas un mākslas skola), Sofijai Nazarovai par darbu „Zirņa bērni” (15 gadi, Daugavpils 11. pamatskola), Viktorijai Deiko par darbu „Vāverīte” (15 gadi, Daugavpils 11. pamatskola), Margaritai Aļijevai par darbu „Lellīte Lolīte” (13 gadi, Rīgas 71. vidusskola), Annai Mariannai Kuzmanei par darbu „Lēni lapas virinājot...”

(12 gadi, Nautrēnu vidusskola), Valentīnam Jermakovam par darbu „Vēlā vakarā” (15 gadi, Feimaņu pamatskola), Lindai Zeltiņai par darbu „Pavasara un dzenis” (14 gadi, Mazsalacas vidusskola), Līzbetei Annai Važai par darbu „Brālītis un nazītis” (10 gadi, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola), Jekaterinai Fiļipovai par darbu “Pavasara un dzenis” (9 gadi, Keramikas studija “Māl-pils”), Evai Ancei Paulovičai par darbu “Grāmatas lasītāji” (9 gadi, Keramikas studija “Māl-pils”), Vjačeslavam Ļuļam par darbu „Cīrulītis” (12 gadi, Indras Mākslas un mūzikas skola), Valērijai Joņinai par darbu „Vēja kokle” (12 gadi, Indras Mākslas un mūzikas skola), Vairai Pugačovai par darbu „Ko pauda cīrulītis” (13 gadi, Naukšēnu novada vidusskola), Anetei Čākurei par darbu “Ziepju burbuļi” (14 gadi, Naukšēnu novada vidusskola) un Diānai Stoilovai par darbu „Lauztās priedes” (12 gadi, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola).

Raiņa muzeja „Jasmuiža” specbalva tika piešķirta Seces pagasta pamatskolas 5.–9. klases kolektīvam par darbu „Rainis iedvesmotājs”.

Konkursa balvu sponsori: Apgāds Zvaigzne ABC, Memoriālo muzeju apvienība, Dailes teātris, keramiķi Raivo Andersons, Edvīns Vincevičs, Viktors Ušpelis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU