DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2018
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika
1
1

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu gada labākajām jaunuzņēmumam saņem ALINA.

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu, kas šogad pasniegta gada labākajam jaunuzņēmumam, trešdien svinīgajā ceremonijā ieguva ALINA - zaļo tehnoloģiju uzņēmums, kas attīsta un ražo antimikrobiālās piedevas krāsām un apdares materiāliem pēc bezatkritumu un resursus taupošas tehnoloģijas.

Uz Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) balvu, kas ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem Latvijas ekonomikā, varēja pretendēt jaunuzņēmumi, kas izveidojošu inovatīvu produktu ar potenciālu mainīt savu industriju, un kuriem ir saikne ar Vāciju.

Pēc rūpīgas atlases, izvērtējot atbilstību vairākiem kritērijiem, starptautiska žūrija izvēlējās piecus finālistus.

Uzvarētāja noteikšanā tika ņemts vērā gan balsojums internetā, gan žūrijas balsojums, gan ceremonijas viesu balsojums.

Finālistiem bija iespēja sevi prezentēt Vācijas-Baltijas Uzņēmējdarbības balvas pasniegšanas ceremonijā telpā radošo ieceru realizēšanai “Sūkņu stacija”. Pēc prezentācijām žūrija un ceremonijas viesi izvēlājās savu favorītu.

Visvairāk punktus ieguva ALINA.

Vēl finālistu vidū bija:

CASTPRINT - piedāvā risinājumus kaulu lūzumu ārstēšanai atbilstoši 21. gadsimtam, izmantojot 3D tehnoloģijas. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 2016. gadā, pastāv intensīva sadarbība ar progresīvākajiem traumatoloģijas speciālistiem un veselības aprūpes institūcijām, lai izstrādātu un uzlabotu risinājumus dažādiem kaulu lūzumu veidiem.

CENOS - inženiermodelēšanas platforma, kurā apvienoti dažādi atvērtā koda rīki, ir digitāls risinājums inženieriem jaunu produktu izstrādei un to virtuālai testēšanai. Datorsimulācijas priekšrocības ir gan laika, gan izmaksu ietaupījums uzņēmumiem, kā arī iespēja mazajiem ražotājiem izmantot mūsdienīgu, digitālu pieeju jaunu industriālo iekārtu un alternatīvu tehnoloģisko risinājumu izstrādē.

MINTOS - globāla savstarpējo aizdevumu platforma, kas privātiem investoriem nodrošina ērtu un pārredzamu iespēju investēt aizdevumos, kurus izsniedz dažādi alternatīvās kreditēšanas uzņēmumi visā pasaulē. Investoriem ir iespējas ieguldīt līdzekļus dažādās valūtās, kreditēšanas uzņēmumiem – izmantot Mintos platformas piedāvātās priekšrocības. Mintos ir strauji augošs uzņēmums, kurš sadarbojas jau ar 86 000 investoriem 70 pasaules valstīs.

SQUAD ROBOTICS - palīdz tīrīšanas tehnikas ražotājiem pārveidot jau eksistējošas manuāli vadāmas mašīnas par autonomām, kā arī dod iespēju dažāda tipa robotiem sadarboties savā starpā. Tādejādi ražotāji iegūst pilnīgi automatizētas sistēmas, kas ietver rentablu lokalizāciju, neatkarīgu kartēšanu, šķēršļu atklāšanu, maršruta plānošanu un drošības noteikumus.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Uzņēmējdarbības balva ik gadu tiek piešķirta novatoriskiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tiek apbalvoti vietējie uzņēmumi, kas ir izrādījuši īpašu iniciatīvu inovatīvu produktu attīstības un/vai eksporta jomā un kuriem ir saikne ar Vāciju.

Šī gada Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvas patrons bija Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.

Šajā gadā AHK Vācijas-Igaunijas Uzņēmējdarbības balvu ieguva pasaules slavu jau ieguvušais pašbraucošo piegādes robotu attīstītājs “Starship Technologies”, savukārt AHK Vācijas-Lietuvas Uzņēmējdarbības balvu – radioloģijas nākotnes risinājumu izstrādātājs “Oxipit”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU