DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera aicina uzņēmējus balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Ar moto „Ejam balsot” Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) ar citu tirdzniecības un rūpniecības kameru atbalstu ir sākusi sociālo mediju kampaņu, mudinot Baltijas valstu uzņēmējus balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

“Pēdējā laikā kļuvis skaidrs, ka šoreiz Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir ļoti svarīgas. ES naidīgu un ekstrēmu partiju kļūst arvien vairāk visā Eiropā. Mēs nevaram stāvēt malā un ignorēt šīs tendences,” norādīja AHK izpilddirektors Florians Šrēders.

AHK mudina biznesā strādājošos nebūt vienaldzīgiem. Atgādinot par priekšrocībām, ko sniedz Eiropas Savienība, AHK sākusi kampaņu sociālajos medijos, aicinot uzņēmējus, uzņēmumu vadītājus, darbiniekus un iedzīvotājus atbalstīt Eiropas ideju un vērtības, no kurām Latvija un pārējās Baltijas valstis kopumā, kā arī to uzņēmējdarbība guvušas labumu pēdējo 15 gadu laikā.

Šajā nolūka AHK izveidojusi sarakstu ar argumentiem, kādēļ ES ir svarīga Latvijas un tās ekonomikas un uzņēmējdarbības nākotnei. Cita starpā:

  • Eiropa ir palīdzējusi Latvijai augt. Kopš Latvijas pievienošanās ES IKP kopumā ir pieaudzis par 115%;
  • vienotais tirgus, kas ir vissvarīgākais uzņēmējdarbības dzinulis Latvijas ekonomikā, samazina izmaksas un šķēršļus starptautiskajai tirdzniecībai;
  • ceļošanas, tirdzniecības un investīciju brīvība;
  • eiro zonā lietotā vienotā valūta ļauj izvairīties no naudas maiņas komisijas maksas un valūtas kursu riskiem;
  • inovācijas priekšrocības, izmantojot finansējumu pētniecībai.

Šie ir tikai daži iemesli, kāpēc uzņēmējiem vajadzētu rūpēties par ES nākotni un piedalīties gaidāmajās vēlēšanās.

Kampaņu atbalsta arī Baltijas valstu tirdzniecības un rūpniecības kameras – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Lietuvas Rūpnieku konfederācija, Somijas Tirdzniecības kamera Latvijā, Īrijas-Latvijas Tirdzniecības kamera, Britu Tirdzniecības kamera Lietuvā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU