DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu gada labākajām Fintech uzņēmumam saņem Mobilly TX.

FOTO: Kaspars Garda

Vienu no prestižākajiem apbalvojumiem Latvijas ekonomikā - Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu – gada labākajam finanšu tehnoloģiju jeb Fintech uzņēmumam saņēmis MobillyTX - publiskās pārvaldes tehnoloģiju jeb GovTech uzņēmums, kas valsts un pašvaldību sektoram piedāvā caurspīdīgus un kontrolējamus digitālos risinājumus efektīvai finanšu līdzekļu pārvaldei.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) rīkotās Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvas ceremonija notika ceturtdien, 6. maijā “Dizaina fabrikā”. Titulu “Gada eksportētājs” saņēma uzņēmums kūdras pārstrādes uzņēmums “Laflora”. Savukārt par “AHK Gada biedru” atzīts uzņēmums “AKG Thermotechnik Lettland” - Vācijas metālapstrādes uzņēmums, kas ražo visā pasaulē pazīstamas augstas kvalitātes siltuma apmaiņas iekārtas un to sistēmas smagajai mašīnbūvei, auto industrijai, kompresoru industrijai, agrotehnikai, elektronikas industrijai un sadzīves iekārtām.

Vācijas-Latvijas uzņēmējdarbības balva

Uz Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu “Gada Fintech” varēja pretendēt uzņēmumi, kas izveidojošu inovatīvu produktu ar potenciālu mainīt savu industriju, un kuriem ir saikne ar Vāciju. Pēc rūpīgas atlases, izvērtējot atbilstību vairākiem kritērijiem, starptautiska žūrija izvēlējās piecus finālistus.

Uzvarētāja noteikšanā tika ņemts vērā gan balsojums internetā, gan žūrijas balsojums, gan apbalvošanas ceremonijas viesu balsojums. Finālistiem bija iespēja sevi prezentēt Vācijas-Baltijas Uzņēmējdarbības balvas pasniegšanas ceremonijā “Dizaina fabrikā”. Pēc prezentācijām žūrija un ceremonijas viesi izvēlājās savu favorītu. Visvairāk punktus ieguva Mobilly TX.

Vēl finālistu vidū bija:

Crassula - atvērta bankas programmatūras platforma, kas piedāvā nemarķētus Fintech produktus. Firmas galvenie klienti ir finanšu iestādes, kuru pamatdarbība ir tirgotāju maksājumu apstrāde, banku darbība, karšu izsniegšana un citi finanšu pakalpojumi.

Mintos - globāls tiešsaistes aizdevumu tirgus platforma, kas privātiem investoriem nodrošina ērtu un pārredzamu iespēju investēt aizdevumos, ko izsniedz dažādi alternatīvās kreditēšanas uzņēmumi visā pasaulē.

Nordigen - datu analīzes pakalpojumu sniedzējs, kas palīdz bankām un alternatīvajiem aizdevējiem uzlabot to lēmumu pieņemšanas ātrumu un precizitāti. Jaunuzņēmums finanšu iestādēm piedāvā modernizētu transakciju datu analīzes platformu, kas radīta, izmantojot “Open Banking” iespējas.

UX Design Agency - dizaina aģentūra, kas specializējas lietotāj-centrēta (UX) dizaina veidošanā tikai finanšu uzņēmumiem. UXDA savā darba procesā izmanto dizaina domāšanas pieeju un uzņēmuma izstrādāto unikālo finanšu dizaina metodoloģiju, lai veidotu inovatīvus lietotāj-centrētus risinājumus.

“Mēs kā uzņēmēju organizācija vēlamies veidot tiltu starp Fintech uzņēmumiem, jaunajām un inovatīvajām tehnoloģijām, kas attīstītās Baltijā, un Vāciju. No šādas sadarbības ieguvēji būs visi. Latvijā un Baltijā ir daudzas jaudīgas idejas un uzņēmumi, kuriem ir potenciāls iekarot Eiropu un pasauli. Mēs, Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera, vēlamies būt partneri šajā procesā,” sacīja AHK izpilddirektors Florians Šrēders.

Līdz ar Gada labākā Fintech uzņēmuma titulu Mobilly TX ieguva iespēju piedalīties Vācijas lielākajā Fintech kongresā “FinForward 2019”, kas šī gada 7. novembrī notiks Hamburgā. Šajā kongresā Mobilly TX būs iespēja prezentēt savus produktus Vācijas investoriem.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras Uzņēmējdarbības balva ik gadu tiek piešķirta novatoriskiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tiek apbalvoti vietējie uzņēmumi, kas ir izrādījuši īpašu iniciatīvu inovatīvu produktu attīstības un/vai eksporta jomā un kuriem ir saikne ar Vāciju. Šī gada Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvas patrons bija Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.

Gada eksportētājs

AHK jaunizveidoto balvu “Gada eksportētājs” šogad saņēma “Laflora”. Uzvarētājs tika izraudzīts, izvērtējot ražošanas uzņēmumus, kuru kopējais apgrozījums ir vairāk nekā 1 miljons euro, pamatojoties uz to eksporta relatīvo pieaugumu uz Vāciju no 2017. gada līdz 2018. gadam. “Laflora” sniegums spēja pārliecināt un tādējādi saņēma "Gada eksportētāja" balvu - vācu tautas rotājumu riekstkodi, kas simbolizē uzņēmuma spēju ““pārkost” cieto Vācijas tirgu”.

AHK gada biedrs

Titula “AHK Gada biedrs” uzvarētāju izvēlējās AHK reģionālā padome, ņemot vērā dažādus faktorus, cita starpā, uzņēmuma ieguldījumu divpusējās ekonomiskās attiecībās starp Vāciju un Latviju, iesaisti AHK pasākumos un citus. “AKG Termotechnik Lettland” atbilst šiem kritērijiem vislabāk.

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvas 2019 pasniegšanas ceremoniju atbalstīja mūsu partneri: FinForward, kā arī sponsori: Kolonna Day Spa, bnt attorneys in CEE, Robert Bosch, Danpower, Ergo, Mikron, SAP un Scoro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU