DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
3
3

8. oktobrī Dailes teātrī starptautiska konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”

Šā gada 8. oktobrī no plkst. 10.30 līdz plkst. 15.00 Dailes teātrī Rīgā norisināsies starptautiska konference „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”, kam sekos svētku koncerts.

Latvijas Tautas fronte (LTF) bija Trešās atmodas sākumposmā radīta sabiedriski politiska organizācija ar vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāku atbalstītāju skaitu gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības.

“Pirms 30 gadiem Latvija bija visvairāk rusificētā, sovjetizētā, kolonizētā un, iespējams, visreakcionārāko Maskavas vietvalžu pārvaldītā republika Baltijā. Te bija iedēstīts un baisi sakuplojis PSRS Baltijas kara apgabala štābs ar milzu armijas kontingentu, Vissavienības militārajām rūpnīcām un kara bāzēm. Tāpēc vienotas, labi organizētas Latvijas Tautas frontes nodibināšanos vienā gadā ar igauņu Tautas fronti “Rahvarinne” un Lietuvas pārbūves kustību “Sajūdis” var dēvēt par Baltijas brīnumu, par latviešu tautas lielāko veiksmi ceļā uz savas valsts atgūšanu,” tā apstākļus pirms LTF dibināšanas raksturo pirmais LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Konferences mērķis ir atspoguļot Latvijas Tautas frontes – mūsu valsts vēsturē lielākās politiskās organizācijas – nozīmi. LTF saliedēja tautu varas pārņemšanai parlamentārā ceļā, sekmēja 1990. gada 4. maija Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanu un Latvijas valsts demokrātijas atjaunošanu.

Konferencē piedalīsies Baltijas tautu kustību pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, kā arī Zviedrijas, Lietuvas vēstures institūta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks, vēsturnieks Viļus Ivanausks (Lietuva), Tallinas arhīva direktors, “Rahvarinne” muzeja vadītājs, vēsturnieks Killo Arjaks, Trešās atmodas laika Zviedrijas konsuls Rīgā, vēlākais vēstnieks un grāmatas “Baltijas brīvības ceļš un Zviedrijas diplomātija 1983–1991” autors Larss Pēters Fredēns. Latviju pārstāvēs jaunākās paaudzes pētnieki Mārtiņš Kaprāns, Ivars Ījabs, Gatis Krūmiņš un jurists Jānis Pleps, kā arī LTF bijušie priekšsēdētāji Dainis Īvāns (1988–1990) un Romualds Ražuks (1990–1992). Diskusiju vadīs bijusī  LTF informācijas centra vadītāja, žurnāliste, politiķe Sarmīte Ēlerte. Konferences plānota divās sesijās.

Konferenci organizē 4. maija Deklarācijas klubs, Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sadarbībā ar Dailes teātri. Konferenci atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Aizsardzības ministrija, Konrāda Adenauera fonds, Latvijas Radio.

Dalība konferencē ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ierobežots. Aicinām interesentus pieteikties līdz 5. oktobrim, rakstot uz e-pastu ltf@lnvm.lv un norādot savu vārdu, uzvārdu un kontakttālruni vai zvanot uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļu pa tālr. 67224503.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU