DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. aprīlī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

Latvija paraksta trīs deklarācijas ES digitālo tehnoloģiju attīstībai

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš Latvijas vārdā Briselē parakstīs trīs Eiropas Savienības (ES) līmeņa deklarācijas par digitālo tehnoloģiju attīstību. Tās veicinās ES dalībvalstu konkurētspēju un nodrošinās sociāli labāk aizsargātu sabiedrību, ērtākus publiskos pakalpojumus un digitālo drošību. Vienošanās valstu vidū palīdzēs ES dalībvalstīm kopīgi piesaistīt investīcijas Eiropas digitālo tehnoloģiju izstrādei un sniegs lielāku ieguldījumu Eiropas kopējā digitālajā infrastruktūrā.

Latvija kopā ar citām ES dalībvalstīm parakstīs deklarāciju par Eiropas partnerības izveidi  blokķēdes tehnoloģijas izmantošanai (Declaration of cooperation on a European blockchain partnership), deklarāciju par sadarbību mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanā (Declaration on vooperation on artificial intelligence) un deklarāciju par inovāciju radara platformas izveidi (Declaration of cooperation on fostering a dynamic ecosystem around EU RDI funding with the innovation radar platform).

Deklarāciju parakstīšana notiek Eiropas Komisijas rīkotajā "Digitālajā dienā 2018", kas pulcē augsta līmeņa digitālo tehnoloģiju un telekomunikāciju pārstāvjus no visas Eiropas.

Vairāk informācijas par "Digitālo dienu 2018": (https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/events/digital-day-2018).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI