DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pilnveido Latvijas Zāļu reģistra tiešsaistes meklētāju

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas Zāļu reģistrs  ir tiešsaistes datubāze, kurā iekļauta visaptveroša informācija par Latvijā reģistrētām, kā arī Eiropā centralizēti un citās dalībvalstīs reģistrētām zālēm, kuras tiek izplatītas Latvijā. Šo datubāzi veido Zāļu valsts aģentūra (ZVA), tā regulāri tiek pilnveidota ar papildu funkcionalitātēm, lai veselības aprūpes profesionāļiem un citiem lietotājiem atvieglotu meklēšanu un palīdzētu ātri iegūt informāciju.

Reģistrs ietver tiešsaistes meklēšanas formu. ZVA informē, ka šobrīd Latvijas Zāļu reģistra paplašinātajai meklēšanas formai ir pievienots jauns parametrs "Slimību grupa (pēc ATĶ)", kas ļauj meklēt zāles noteiktai slimību grupai. Piemēram, sākot rakstīt meklēšanas logā vārdu "elpceļi", reģistrs piedāvās izvēlēties kādu no slimību grupām, kas satur šo vārdu, un, ievadot pilnu nosaukumu, lietotājam tiks piedāvāts garš saraksts ar zālēm, kas paredzētas elpceļu slimību ārstēšanai.

Papildus vēl ir izveidotas jaunas funkcionalitātes abās tiešsaistes meklēšanas formās (vienkāršotajā un paplašinātajā) – ir pievienota izvēlne "atlasīt zāles, kurām norādīta cena". Tā kā reģistrā ir iekļautas pilnīgi visas reģistrētās zāles, arī tās, kuras dažādu apsvērumu dēļ netiek Latvijā izplatītas un tāpēc tām nav norādīta maksimāli pieļaujamā aptiekas cena, jaunais parametrs palīdzēs lietotājam veikt mērķtiecīgāku meklēšanu.

Vēl Latvijas Zāļu reģistra meklētājam ir pievienotas iespējas kārtot atlasīto zāļu sarakstus – pēc maksimāli pieļaujamās aptiekas cenas un pieejamības kolonnām. Piemēram, var sakārtot atlasīto zāļu sarakstu sākot ar zālēm ar zemāko cenu un tā augošā secībā.

Papildus šiem pilnveidojumiem ir uzlabota arī Latvijas Zāļu reģistra ātrdarbība. Aicinām lietotājus pārliecināties par to pašiem, apmeklējot Latvijas Zāļu reģistru.

Uzlabojot meklētāja funkcijas Latvijas Zāļu reģistrā, Zāļu valsts aģentūra vēlas padarīt ērtāku veselības aprūpes profesionāļu ikdienu, meklējot informāciju par zālēm un nozīmējot atbilstošāko terapiju pacientiem. Tāpat ikviens interesents ir aicināts meklēt zāles Latvijas Zāļu reģistrā, pārliecināties par to maksimāli pieļaujamo aptiekas cenu, apskatīt alternatīvas zāles, kā arī pārlasīt zāļu lietošanas instrukcijas.

Zāļu valsts aģentūra atgādina, ka zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai, vienmēr pirms zāļu lietošanas ir jāizlasa lietošanas instrukcija, kā arī par zāļu lietošanu jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU