DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. augustā, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1
1
1

Tiesa noraida pieteikumu par dzelzceļa līnijas Rail Baltica trases izvietojumu Salacgrīvas novada teritorijā

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien, 2017.gada 1.augustā, Administratīvā rajona tiesa taisīja spriedumu administratīvajā lietā, kas ierosināta pēc vairāku privātpersonu un biedrības „Latvijas zeme, daba, tauta” pieteikuma par Ministru kabineta 2016.gada 24.augusta rīkojuma Nr.467 atcelšanu daļā. Ar minēto rīkojumu ir akceptēts dzelzceļa līnijas Rail Baltica trases izvietojums Latvijas teritorijā, tostarp posmā B2-2, kas šķērso Salacgrīvas novada teritoriju. Trases izvietojuma C5 alternatīva, kuru vēlas pieteicēji, noraidīta kā neatbilstoša normatīvajiem aktiem, jo šķērso dabas liegumu „Vitrupes ieleja”.

Izvērtējot ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūru, tiesai neradās šaubas, ka tā veikta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Vides pārraudzības valsts birojs kā kompetentā institūcija ir identificējis un izvērtējis būtiskos faktorus, kas radīs negatīvu ietekmi uz vidi, un attiecīgi izvirzījis atbilstošus nosacījumus, ar kādiem paredzētā darbība ir īstenojama, lai negatīvo ietekmi mazinātu vai novērstu. Tostarp Vides pārraudzības valsts birojs pamatoti secinājis, ka trases C5 alternatīvas, kas šķērso Eiropas nozīmes aizsargājamu dabas teritoriju (Natura 2000) – dabas liegumu "Vitrupes ieleja", īstenošana atbilstoši normatīvajiem aktiem nav pieļaujama alternatīvu risinājumu esības dēļ. Savukārt Ministru kabinets tiesiski un pamatoti ir akceptējis paredzēto darbību, projekta īstenošanā ievērojot Vides pārraudzības valsts biroja atzinumā izvirzītos nosacījumus.

Tiesa spriedumā norādījusi, ka izprot iedzīvotāju bažas, kuru nekustamos īpašumus un ikdienas dzīvi ietekmē Rail Baltica trases izvietojums strīdus posmā, tomēr konkrētajā gadījumā prioritāru nozīmi piešķīrusi sabiedrības ieguvumam no Rail Baltica trases būvniecības un īpaši aizsargājamas dabas teritorijas aizsardzības interesēm.

Ņemot vērā iepriekš minēto, tiesa atzina, ka Ministru kabineta rīkojums tā pārsūdzētajā daļā ir tiesisks.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no tā sastādīšanas dienas.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU